LG má prvý batériový vysávač, ktorý sa sám vyprázdni po vysávaní

ZDROJ | LG

LG prekvapilo azda svetovo prvým batériovým vysávačom, ktorý sa po dovysávaní sám vyprázdni. Stačí ho vrátiť do nabíjacej stanice a tá sa postará o dodatočné vysatie zbernej nádoby. LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+ ale nie je len o tom.

ZDROJ | LG

Podobnú funkciu ako batériový vysávač LG CordZero ThinQ A9 Kompressor+ ponúka už nejaký ten piatok viacero výrobcov robotických vysávačov. Vďaka vysatiu zbernej nádoby po dovysávaní priestoru a minimalizuje kontakt s nečistotami, prachom a alergénmi. Ani jeden vysávač totiž neponúka tak prepracované vysýpanie odpadu, aby sa do ovzdušia neuvoľňoval jemný prach. A ten mnohým prekáža.

LG má preto riešenie v podobe nabíjacej stanice, v ktorej je ďalší vysávač, ktorý zo zbernej nádobky ručného batériového vysávača vysaje všetky nečistoty. Keď sa naplní vrecko v nabíjacej stanici, stačí ho vytiahnuť a vyhodiť.

ZDROJ | LG

Cyklónový vysávač využíva vraj výkonný elektromotor, pričom pri vysávaní podlahy je možné využívať aj motorizovanú hubicu pre všetky povrchy.

Fanúšikovia čistoty ocenia 5-krokový filtračný systém. Tri kroky prebiehajú priamo v zbernej nádobe, posledné dva sú vo forme jemných filtrov, vrátane HEPA filtra. Jeden z nich, predfilter, je pritom umývateľný. Umývateľná má byť aj celé zberná nádoba. Slovo Kompresor v názve znamená, že pomocou mechanizmu na vysávači je možné stlačiť obsah zbernej nádoby bez toho, aby ste prišli do styku s nečistotami.

ZDROJ | LG

Na jedno nabitie má zvládnuť 120 minút vysávania. Predpokladám však, že ide o najslabší režim a s využitím oboch batérií. V balení sú totiž dve batérie, ktoré je možné nabíjať aj v nabíjacej stanici, nie iba vo vysávači samotnom.

Nabíjacia stanica zároveň slúži aj na uskladňovanie príslušenstva. To tvorí hneď viacero nadstavcov – štetinová a štrbinová hubica, hubica 2v1, hubicu pre vysávanie po domácich miláčikov.

ZDROJ | LG

šesť príslušenstva a trysiek. Kombinovaný nástroj 2 v 1, štrbinový nástroj a tryska na mazanie zvierat môžu byť uložené vo vnútri multifunkčného stojana pre čistý a upravený vzhľad. Za príplatok je možné k vysávaču dokúpiť aj mopovací nadstavec Power Mop.

Kedy a za koľko bude novinka na trhu nie je zatiaľ známe.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku