LG má nové Ultra HD OLED TV hrubé len 2,6 mm

Juhokórejské LG na výstave CES 2016 v Las Vegas predstavilo dvojicu nových Ultra HD televízorov. Nie sú to však hocijaké Ultra HD TV, ale rovno televízory s OLED panelmi. Tie sú navyše tak tenké, že by sa ich človek mal báť aj dotknúť. Displej je totiž hrubý len 2,57 mm!

LG E6
ZDROJ | LG

OLED displej je tak tvorený len krycím sklom a OLED panelom na ňom nalepenom. LG to nazýva Picture-On-Glass dizajn. Všetka elektronika, vrátane reproduktorov je v spodnej časti, v akomsi podstavci. Nové modely G6 a E6 sú si veľmi podobné. Vlajková loď, model G6, ale aj nižšia séria E6 zvládajú HDR Pro obraz. Nechýba im podpora HDR10 či Dolby Vision. Samozrejmosťou je tak certifikácia Ultra HD PREMIUM od UHDA.

Pozrite siIFA 2015 | LG EF9500 – Ultra HD OLED TV s 4,8 mm tenkým telom

Nové OLED vraj zvládajú 10-bitový spracovanie obrazu, o čo najdokonalejší obraz sa stará nová technológia ColorPrime Pro. LG novinky vybavil aj podporou pripravovaného TV formátu BT.2020, takže G6 a E6 morálne tak skoro nezostarnú. Unikátne sú aj reproduktory. Tie nesmerujú len dopredu, ale aj do zadnej strany. O ich výrobu sa postaral známy harman/kardon.

LG G6
ZDROJ | LG

Samozrejmosťou je aj nový WebOS 3.0, ktorý spoločnosť predstavila ešte pred výstavou CES. Novinky sa objavia na trhu v priebehu marca tohto roka v uhlopriečkach od 55″ do 77″ v rovnom i zakrivenom dizajne. Ceny však LG nezverejnilo.

Pozrite siLG OLED telku si môžete na stenu pripevniť ako magnetku na chladničke!

ZdrojLG

Komentáre k článku