LG má 3D displej, z ktorého nebolia oči!

Divízia LG Display nedávno predstavila úplne nový typ 3D televízorov, ktoré by mali podľa spoločnosti začať novú éru na poli 3D TV. Technológia s názvom FPR (film-type patterned retarder) je zároveň jednoduchšia, ľahšia a lacnejšia ako doterajšie 3D technológie zobrazovania.

 Vizio 3D tv

foto: Vizio

LG Display svoj nový „objav“ predstavila v Číne, kde sa predpokladá najväčší nástup 3D boomu na svete a teda aj odbyt nových televízorov. Práve technológia FPR by mala byť tým pravých orechovým pre 3D zážitky v pohodlí domova. Ide o technológiu, ktorá nepotrebuje na vytvorenie 3D obrazu ťažké a drahšie sklo, ale stačí jej na LCD panel natiahnuť špeciálny polarizačný film. Zároveň s novým typom zobrazovania odpadá jedno z najväčších negatív súčasných 3D televízorov, a to blikanie v aktívnych 3D okuliaroch a teda aj strata pohodlia po niekoľkých desiatkach minút filmu. Na zobrazenie 3D obrazu vám budú stačiť už len polarizačné okuliare, ktoré žiadne zrakové problémy nespôsobujú.

LG FPR

Samozrejmosťou je Full HD rozlíšenie a množstvo najnovších technológií. To, že to LG s technológiou FPR myslí veľmi vážne, potvrdil aj vznik aliancie na podporu tejto technológie. Šesť najväčších čínskych výrobcov TV a tri globálne spoločnosti (LG, Toshiba, Vizio) sa dohodli na priamej podpore FPR. Môžeme sa tak čoskoro tešiť na 3D displej bez namáhania očí a v prijateľnejších cenách? Áno. Kedy to však bude FPR nasadená masovo aj v Európe spoločnosť nekonkretizovala.

 

Komentáre k článku