LG K7 a K10 prinášajú do nižšej strednej triedy… predovšetkým chaos

ZDROJ | LG

LG prinieslo na výstavu CES 2016 okrem iného aj nové smartfóny. Strednú, resp. nižšiu strednú triedu zastupuje nový rad K.

RECENZIALG K10 LTE: mládežnícka dizajnová štýlovka

LG K7 (10)
ZDROJ | GSM Arena

Nové modely sú dva. Každý však v závislosti od lokálneho trhu môžete dostať v 3G alebo LTE verzii, s rôznymi objemami vnútornej pamäte, rôznymi kapacitami RAM a odlišnými fotoaparátmi. Iste, pri mobilných zariadeniach si nemôžete slobodne nakonfigurovať ľubovoľné kombinácie výbavy ako pri automobiloch, v praxi budú oba modely dostupné zrejme „len“ v troch variantoch. No pri ich podstatných odlišnostiach, ktoré názov prístroja nemôže opísať, je otázkou, či výrobca namiesto vítanej variantizácie portfólia nespôsobí iba chaos.

RECENZIALG K10 (2017) – nový smartfón nižšej triedy s Android 7.0

Ale k veci. Menší LG K7 má 5“ displej (to už je prakticky trhové minimum) so slabším rozlíšením 854 x 480 pixlov, 5 Mpx selfie fotoaparát, Android 5.1 a 2 150 mAh batériu. Má aj ostatné komponenty, ale tie už v každej verzii iné. LTE variant je vybavenejší – nesie 1,1 GHz štvorjadrový procesor, kým 3G variant má obsahovať 1,3 GHz štvorjadro. Zdanlivý nezmysel môže byť dezinformáciou, ale môže mať aj logické vysvetlenie – v prípade LTE verzie môže ísť napríklad o kvalitnejší čip od Qualcommu a 1,3 GHz čip môže byť z inej, lacnejšej produkcie.

Fotoaparát môže mať 8 alebo 5 Mpx, operačná pamäť 1,5 alebo 1 GB a úložisko 8 alebo 16 GB. Nie je jasné, či bude mať v týchto parametroch LTE verzia vždy navrch, alebo bude aj ona ešte rozvetvená, napríklad podľa kapacity úložiska. Prikláňame sa skôr k prvej možnosti. Displej je krytý zahnutým 2,5D sklom.

LG K10 (11)
ZDROJ | GSM Arena

LG K10 je podobná pesnička, akurát o čosi veselšia. 5,3“ displej má 720p rozlíšenie, čo vôbec nie je zlé. 2 300 mAh batéria už toľko radosti na tvári nevyčarí. Ostatné kľúčové parametre sa opäť líšia podľa variantu: dátové maximum na úrovni LTE alebo 3G, hneď tri procesory (1,2 alebo 1,3 GHz štvorjadro a 1,14 GHz osemjadro), tri kapacity RAM (1, 1,5 a 2 GB), úložisko 8 alebo 16 GB, fotoaparáty 13 + 8 alebo 8 + 5 Mpx.

Cenu ani dostupnosť zatiaľ výrobca neoznámil, ale je jasné, že pôjde o hlavnú zbraň noviniek. Najlacnejšia verzia LG K7 by mala podliezť 100 €, najlepšia K10-tka zrejme bude bojovať o vašu dvestoeurovku.

ZdrojGSM Arena

Komentáre k článku