LG K7 a K10 prinášajú do nižšej strednej triedy… predovšetkým chaos

LG prinieslo na výstavu CES 2016 okrem iného aj nové smartfóny. Strednú, resp. nižšiu strednú triedu zastupuje nový rad K.

RECENZIALG K10 LTE: mládežnícka dizajnová štýlovka

LG K7 (10)
ZDROJ | GSM Arena

Nové modely sú dva. Každý však v závislosti od lokálneho trhu môžete dostať v 3G alebo LTE verzii, s rôznymi objemami vnútornej pamäte, rôznymi kapacitami RAM a odlišnými fotoaparátmi. Iste, pri mobilných zariadeniach si nemôžete slobodne nakonfigurovať ľubovoľné kombinácie výbavy ako pri automobiloch, v praxi budú oba modely dostupné zrejme „len“ v troch variantoch. No pri ich podstatných odlišnostiach, ktoré názov prístroja nemôže opísať, je otázkou, či výrobca namiesto vítanej variantizácie portfólia nespôsobí iba chaos.

RECENZIALG K10 (2017) – nový smartfón nižšej triedy s Android 7.0

Ale k veci. Menší LG K7 má 5“ displej (to už je prakticky trhové minimum) so slabším rozlíšením 854 x 480 pixlov, 5 Mpx selfie fotoaparát, Android 5.1 a 2 150 mAh batériu. Má aj ostatné komponenty, ale tie už v každej verzii iné. LTE variant je vybavenejší – nesie 1,1 GHz štvorjadrový procesor, kým 3G variant má obsahovať 1,3 GHz štvorjadro. Zdanlivý nezmysel môže byť dezinformáciou, ale môže mať aj logické vysvetlenie – v prípade LTE verzie môže ísť napríklad o kvalitnejší čip od Qualcommu a 1,3 GHz čip môže byť z inej, lacnejšej produkcie.

Fotoaparát môže mať 8 alebo 5 Mpx, operačná pamäť 1,5 alebo 1 GB a úložisko 8 alebo 16 GB. Nie je jasné, či bude mať v týchto parametroch LTE verzia vždy navrch, alebo bude aj ona ešte rozvetvená, napríklad podľa kapacity úložiska. Prikláňame sa skôr k prvej možnosti. Displej je krytý zahnutým 2,5D sklom.

LG K10 (11)
ZDROJ | GSM Arena

LG K10 je podobná pesnička, akurát o čosi veselšia. 5,3“ displej má 720p rozlíšenie, čo vôbec nie je zlé. 2 300 mAh batéria už toľko radosti na tvári nevyčarí. Ostatné kľúčové parametre sa opäť líšia podľa variantu: dátové maximum na úrovni LTE alebo 3G, hneď tri procesory (1,2 alebo 1,3 GHz štvorjadro a 1,14 GHz osemjadro), tri kapacity RAM (1, 1,5 a 2 GB), úložisko 8 alebo 16 GB, fotoaparáty 13 + 8 alebo 8 + 5 Mpx.

Cenu ani dostupnosť zatiaľ výrobca neoznámil, ale je jasné, že pôjde o hlavnú zbraň noviniek. Najlacnejšia verzia LG K7 by mala podliezť 100 €, najlepšia K10-tka zrejme bude bojovať o vašu dvestoeurovku.

ZdrojGSM Arena

Komentáre k článku