LG GX Soundbar chce potešiť tenkým dizajnom i zvukom s Dolby Atmos

ZDROJ | LG

LG okrem top-end OLED televízora, resp. série GX s rôznymi OLED modelmi predstavilo i soundbar, ktorý sa k danej sérii hodí ako… Aj soundbar GX je extrémne tenký, plochý a vraj i výkonný. LG z neho vydolovalo 420 W výkonu a ponúkne i Dolby Atmos zvuk.

ZDROJ | LG

LG GX Soundbar prichádza o čosi neskôr ako samotná séria televízorov GX Gallery. Ak si OLED televízory majitelia ešte nevybavili iným soundbarom či domácim kinom, novinka im príde veľmi vhod. Kopíruje totiž veľmi štíhli dizajn televízorov GX a pridáva im ohromný zvuk, ktorý z mini reproduktorov televízora nikdy nezískate.

Soundbar má rozmery 144,6 x 15 x 3,25 cm a tak sa hodí najviac pre 65-palcový model GX Gallery, ktorý má takmer identickú šírku. Hodí sa však bez problémov aj k menšiemu i väčšiemu modelu série GX, ale aj iným televízorom. Prednú plochu kryje látka, bočné steny sú z hliníka.

Novinka podporuje nie len DTS:X (nie DTS Virtual:X) zvuk od Dolby, ale aj Dolby Atmos pre maximálny priestorový zvuk. Nechýba ani podpora Dolby Vision cez HDMI. K dispozícii je však aj eARC HDMI pre Dolby True HD či DTS Master Audio.

ZDROJ | LG

3.1ch soundbar produkuje 420 W vďaka 8 reproduktorom. Nový soundbar má 2 HDMI porty, USB port a optický vstup. 3,5 mm audio port by ste tu ale hľadali už márne.

K dispozícii je aj Bluetooth 4.0 a podporu Hi-Res Audio a 96 kHz/24-bit zvuk. Wi-Fi ale chýba. Novinka má aj funkciu LG AI Sound Pro, ktorá automaticky analyzuje hudobnú stopu a nastavuje najvhodnejšiu konfiguráciu zvuku tak, aby ste si zvuk naplno užili pri každej príležitosti.

ZDROJ | LG

V balení novinky je aj bezdrôtový subwoofer s výkonom 220 W, dokúpiť je možné aj zadné reproduktory SPK8 pre čo najväčší priestorový efekt. Aj tie sú plne bezdrôtové, potrebujú však elektrickú energiu.

Novinka sa má na európskom trhu predávať už tento mesiac, cena by mala byť vyše 1 000 €.

ZDROJ | LG

Komentáre k článku