LG G7 ThinQ oficiálne predstavený aj u nás – poznáme cenu pre slovenský trh

Spoločnosť LG si pre nás pripravila premiéru ich najnovšej vlajkovej lode LG G7 ThinQ. Novinka ponúka prémiové materiály, zaujímavé nové funkcie, no zároveň vysokú cenu.

recenziaLG G7 ThinQ – dokonalá vlajková loď, ktorej môžete vytknúť iba cenu

Po dizajnovej stránke smartfón nemá čím prekvapiť a jedná sa o typický kúsok s bezrámčekovým displejom, ktorých za posledný rok pribudlo na trhu ako húb po daždi. To samozrejme neznamená, že novinka od LG nevyzerá perfektne. Kombinácia hliníku a skla dodáva smartfónu prémiový vzhľad.

Nechýba samozrejme horná „ofina“, čiže výrez pre snímače, ktorý si však viete na novom LG elegantne skryť do jednej línie.

Na bočnej strane smartfónu nájdeme navyše hardvérové tlačidlo, na ktorom je prednastavený Google Assistant. Pomocou dvojitého stlačenia tohto tlačidla sa spustí funkcia Google Lens. Veľkosť displeju je 6,1″ s jasom až 1 000 nitov.

Na zadnej strane nájdeme okrem dvoch snímačov aj čítačku odtlačkov prstu. Smartfón je chránený proti vode a prachu vďaka certifikátu IP68 a voči nárazom armádnym certifikátom MIL-STD 810G.

Pozrite siLG Q Stylus – nové trio smartfónov so stylusom

Spomínaný fotoaparát ponúka rozlíšenie 16 Mpx a predná webkamera 8 Mpx. Výhodou však je podpora pre širokouhlé snímanie pomocou funkcie Super Wide Angle.

Hlavným lákadlom novinky je integrácia umelej inteligencie priamo do fotoaparátu, čo sme si mali možnosť vyskúšať aj priamo na predstavení. Stačí, aby ste namierili foťák na nejaký objekt a ten vám automaticky určí, či fotíte osobu, krajinu, nebo či jedlo, skrátka čokoľvek, čo dokáže AI identifikovať.

Na základe tejto funkcie si môžete upraviť ďalšie režimy snímania či dokonca vyhľadať objekt. Ak napríklad namierite foťák na auto, fotoaparát vám ho identifikuje a vypíše značku či pridá odkaz priamo na predajcu. Foťáku však nechýba ani funkcia Portrait, čiže rozmazaného pozadia, s ktorou môžete robiť zaujímavé snímky.

Pozrite siLG G7 ThinQ – vlajková loď ako sa patrí, aj s umelou inteligenciou

Ďalšou vychytávkou smartfónu LG G7 ThinQ je reproduktor Boombox a podpora pre DTS:X. Reproduktor Boombox využíva telo smartfónu ako rezonančnú komoru, ktorou šíri vylepšený basový zvuk do okolitého priestoru. Vďaka DTS:X navyše dostanete podporu pre priestorové audio.

Poďme k tomu hlavnému a to cene. Pre slovenský trh je cena novinky LG G7 ThinQ nastavená na 849 eur, čo rozhodne nie je málo. Zdá sa však, že spoločnosť LG sa rozhodla ísť cestou konkurencie ako Apple či Samsung a očakáva, že fanúšikovia tejto značky na novom smartfóne nebudú šetriť. Nechajme sa prekvapiť. LG G7 ThiQ sa začne predávať na Slovensku od zajtra. U vybraných operátorov je pripravená zvýhodnená cena, ktorá bude na úrovni 720 eur.

Komentáre k článku