LG G7 One a LG G7 Fit – štýloví zástupcovia strednej triedy

IFA 2018 sa dnešným dňom oficiálne začína a firmy už postupne začínajú predstavovať, čo si pre nás pripravili. Jednou z prvých noviniek sú dva smartfóny LG G7 One a LG G7 Fit. Čo ponúknu?

LG G7 One

Prvá novinka ponúka procesor Snapdragon 835 a smartfón je súčasťou programu Android One. Novinka disponuje slušným 6.1″ QHD+ FullVision displejom. Hornú časť displeju tvorí výrez, ktorý veríme, že sa bude dať upraviť v nastaveniach obrazovky podobne ako to mal LG G7 ThinQ.

Na zadnej strane nájdeme snímač odtlačkov prstov. Okrem procesoru vo vnútri nájdeme 4 GB RAM a 32 GB úložisko s podporou pre microSD kartu až do 512 GB. V rámci Android One programu dostane LG G7 One operačný systém Android 8.1 Oreo a neskôr by mal dostať Android Pie 9.

Čo sa týka fotoaparátu, zadnú časť tvorí 16 Mpx snímač a webkameru tvorí 8 Mpx snímač. Z ďalších špecifikácií disponuje novinka odolnosťou vďaka certifikátu IP68 a vojenskému certifikátu MIL-STD 810G. Smartfón tiež podporuje rýchlonabíjanie Quick Charge 3.0, ktoré by malo zrýchliť nabíjanie 3 000 mAh batérie.

ZDROJ | LG

Pozrite siLG G7 ThinQ – dokonalá vlajková loď, ktorej môžete vytknúť iba cenu

LG G7 Fit

Druhá novinka vo vnútri skrýva starší čip Snapdragon 821, no ostatné špecifikácie sú takmer totožné s predchádzajúcim modelom. Okrem prémiového displeju disponuje LG G7 Fit 4 GB RAM a 32 GB úložiskom.

Na trh sa má tiež dostať aj verzia LG G7 Fit+, ktorá má disponovať až 64 GB úložiskom. Nechýba podpora pre microSD kartu. Smartfón tiež disponuje odolnosťou proti vode a prachu a vo vnútri nájdeme 3 000 mAh batériu.

LG G7 Fit nie je súčasťou programu Android One. Znamená to, že prechod z Android Oreo 8.1 na Android Pie môže trvať o niečo dlhšie než pri modeli G7 One.

Čo sa týka cien a dostupnosti, LG zatiaľ tieto informácie neoznámilo. Predpokladáme, že sa však nebude jednať o závratné ceny, keďže sa jedná o strednú triedu smartfónov, ktoré však dizajnovo korelujú s tohtoročnou vlajkovou loďou LG G7 ThinQ.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku