LG G5 – ďalšia vlajková loď už 21. februára. Čo o nej vieme?

ZDROJ | LG

LG chce predbehnúť Samsung. Veční rivali majú ešte aj tlačovky k novým vlajkovým lodiam pre tento rok v rovnaký deň. LG ju má ale skôr. 21. februára o 15:00 hod. nášho šasu budeme vedieť, čo nové G5-ka prinesie. Už teraz však vieme množstvo zaujímavých informácií.

Pozrite siSamsung Galaxy S7 príde 21. februára! Čo o ňom vieme?

LG G5
ZDROJ | LG

Už počas posledných týždňov sa začali objavovať viac-menej potvrdené informácie o tom, ako bude novinka vyzerať a čo všetko prinesie. Napríklad včera LG oficiálne predstavilo nový kryt Quick Cover s okienkom, ktorý bude navyše dotykový. Samozrejme, určený je pre model G5.

Pár dní predtým sme zas videli na Twittri LG krátku upútavku na novú funkciu Allways On, teda stále zapnutú časť displeja. Poskladaním skladačky je tak jasné, že Allways On bude ideálne pre nové puzdro s okienkom. Dotyková vrstva na puzdre bude slúžiť napríklad na zdvihnutie otvoru.

LG G5 Quick Cover 01
ZDROJ | Prnewswire

Srdcom novinky nebude nič iné, ako Snapdragon 820, najnovší a najvýkonnejší procesor Qualcommu. 4 GB pamäť RAM a výkonná grafika sú tiež viac ako isté.

Nový by mal byť ale fotoaparát. Ten by mal ponúknuť 20 Mpx, čo znie ale mnoho aj na 1/2″ snímač. Sony však aj na menšom čipe používa 23 Mpx. Ultra HD video ale chýbať určite nebude.

Pod fotoaparátom by nemali chýbať známe ovládacie prvky – ON/OFF a ovládanie hlasitosti, no podľa uniknutých náčrtov to zas vyzerá skôr na ich premiestnenie na bočné strany.

LG G5 diagram 01
ZDROJ | AndroidAuthority

Nad displejom, o ktorom sa šušká, že by mohol priniesť až Ultra HD rozlíšenie, si má nájsť miesto snímač sietnice oka ako nový bezpečnostný prvok. Iné zdroje ale zas hovoria o použití dvojice displejov v štýle LG V10.

Kovovo-sklenené telo má nahradiť koženú zadnú stranu. Dizajn ale odhalený ešte nebol. Kontúry sme síce už videli, ale reálne pohľady ešte nie.

Niektoré zdroje hovoria aj o vyberateľnej batérii zo spodnej časti, čo by bol vcelku zaujímavý krok. Očakávať ale môžeme prítomnosť USB-C portu na nabíjanie a prenos dát. Rovnako nebude chýbať ani OS Android 6.0.

LG G5 diagram 01
ZDROJ | AndroidAuthority

Každopádne, zatiaľ všetky uniknuté zábery a rendery novinky sú rozdielne. Ako nakoniec bude LG G5 vyzerať sa dozvieme o čosi vyše týždňa. Sledujte nás, budeme pri tom.

LG G5
ZDROJ | LG

Komentáre k článku