LG G Pad II 10.1: aj najväčší z prvej série sa dostal nástupcu

Presne pred týždňom sme vás informovali o predstavení nástupcu tabletu LG G Pad II 8.0. Po niekoľkých dňoch sa nástupcu dočkala aj desaťpalcová verzia, z ktorej ale máme zmiešané pocity. Aj keď ide o novú verziu, od niektorých špecifikácií by sme očakávali viac.

LG G Pad II 10.1

Prvým dosť nepríjemným prekvapením je rozlíšenie displeja 1 920 x 1 200 pixelov, čo je na desaťpalcový displej pomerne málo. Procesor Snapdragon 800 s výkonom 2,26 GHz tiež nepatrí medzi najnovšie. To sa našťastie nedá povedať o operačnom systéme, LG G Pad II 10.1 dostane do vienka najnovšiu dostupnú verziu Androidu 5.1.1. Používatelom bude k dispozícii 2 GB RAM pamäte a 16 GB vnútornej pamäte pre ukladanie dokumentov a multimédií. Vnútornú pamäť je možno rozšíriť pomocou microSD karty.

LG G Pad II 10.1

Dvojica fotoaparátov zostala rovnaká ako pri osempalcovej verzii. Hlavný fotaparát na zadnej strane má rozlíšenie 5 Mpx, jeho brat na prednej strane určený pre selfie zábery sa musel uskromtniť s rozlíšením 2 Mpx.

LG G Pad II 10.1

LG G Pad II 10.1 sa bude predávať v dvoch verziách – Wi-Fi a LTE. Ak vás zaujala osempalcová verzia, možno vás sklamalo, že je určená len pre juhokórejský trh. To však o väčšej verzii našťastie neplatí, tá by sa mala objaviť aj na európskom trhu. Cenu a začiatok predaja by malo LG oznámiť na septembrovej konferencii IFA.

ZdrojLG