LG dnes predstavila tri soundbary s moderným dizajnom a Dolby Atmos

ZDROJ | LG

LG len pár dní pred výstavou CES 2019 ukázala nové soundbary, ktoré pripravila so svojim partnerom, Meridian Audio. Nová zostava ponúka pohodlie inteligentného pripojenia vďaka AI a zabudovaného Google asistenta.

LG patrí medzi jedného z najväčších výrobcov televízorov, vo svojom portfóliu jej preto nesmie chýbať ponuka soundbarov. V novej sérii sa firma pokúsila okrem vylepšenia zvuku dať zariadeniam aj zaujímavejší dizajn, zvyčajne totiž pôsobia lacno a majú nudný vzhľad.

ZDROJ | LG

Ide o modely SL10YG, SL9YG a SL8YG, ktoré LG vyvinula spolu s Meridian Audio, známou britskou firmou vyrábajúcou kvalitné audio a video komponenty, no je aj špecialistom na digitálne spracovanie zvuku.

Vďaka tejto spolupráci sa k používateľom dostane kvalitné audio príslušenstvo, technológia Meridian Bass & Space zlepšuje zvukovú úroveň a obklopí poslucháčov bohatým, nekompromisným zvukom a silnými basmi.

ZDROJ | LG

Reproduktory dokážu poslucháčom priniesť 3D priestorový zvuk bez šumu a skreslenia. Majú zabudovaný gyroskopický snímač, ktorý určuje orientáciu reproduktora a ten podľa toho prispôsobuje smerovú orientáciu zvuku.

Pozrite siJBL Bar Studio je skvelý soundbar za dobrú cenu

Nové reproduktory majú integrovaný Google Assistant, čo umožní hlasové ovládanie nielen samotného soundbaru a ďalších zariadení z inteligentnej domácnosti, ale aj napríklad prehrávanie hudby zo streamovacích spoločností. Po doplnení zadnej bezdrôtovej súpravy sa môže využiť podpora Dolby Atmos a DTS: X, ktorá sa tu tiež nachádza.

ZDROJ | LG

Soundbary sú navrhnuté tak, aby ladili so vzhľadom OLED televízorov LG. Majú len 57 mm hĺbku. Model LG SL9 sa môže inštalovať aj na stenu, čím sa ušetrí priestor a pritom nenaruší dizajnová línia.

Spoločnosť zatiaľ neoznámila dostupnosť, ani ceny soundbarov, ale všeobecne sa predpokladá, že nebudú patriť medzi najlacnejšie. LG bude soundbary prezentovať na januárovej výstave CES 2019, kde sa dozvieme viac informácií.

ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku