LG Class: prvý celokovový Android

LG predstavilo prvý celokovový model medzi Androidmi s označením Class. K dispozícii sú až pomerne presné technické špecifikácie. Niektorí zvedavci by možno očakávali, že celokovové telo dodá novinke punc exkluzívnosti a od toho sa bude odvíjať aj jeho výbava. Nie je tomu však celkom tak. LG Class sa totiž radí do strednej triedy.

LG Class 01

Kovová novinka ponúkna dotykový HD displej s uhlopriečkou 5″. Procesor síce ponúkne 4 jadrá, no frekvencia 1,2 GHz sa taktiež radí k sivému priemeru. Zdatnejší v technických špecifikáciách možno vytušili aj presné označenie procesora. Áno, ide o Qualcomm Snapdragon 410. Na plynulý chod Androidu vo verzii 5.1.1 bude dohliadať operačná pamäť o veľkosti 2 GB. Na ukladanie snímok z 13 Mpx fotoaparátu a ďalších súborov je určená vnútorná pamäť s kapacitou 16 GB, ktorú je možné rozšíriť o microSD kartu. Pre selfie fotografie je určený predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. Trochu odstrašujúco však pôsobí batéria s kapacitou len 2 050 mAh.

LG Class 02

LG Class sa v najbližších dňoch začne predávať na kórejskom trhu v prepočte za 340 dolárov. Informácie o rozšírení na globálne trhy zatiaľ nie sú dostupné.

ZdrojLG

Komentáre k článku