LG CineBeam projektor vytvorí 120″ obraz zo vzdialenosti 18 centimetrov

ZDROJ | LG

Televízory a projektory sú dve samostatné kategórie, no nový CineBeam od LG má ambíciu nahradiť váš televízor v obývačke, pričom mu nechýba ani umelá inteligencia ThinQ.

LG oznámilo, že na januárovú výstavu CES 2019 prinesie celkom nový CineBeam Laser 4K projektor s kódovým označením HU85L, ktorý dokáže vďaka technológii Ultra Short Throw premietať priestranný 4K UHD obraz aj na malú vzdialenosť.

ZDROJ | LG

Projektor môže byť umiestnený takmer úplne pri stene a už pri vzdialenosti 5 centimetrov od steny dokáže vytvoriť 90-palcový obraz. Pri vzdialenosti zhruba 18 centimetrov od steny už projektor vytvára 120-palcový obraz, čím rozhodne prekonáva väčšinu televízorov v domácnostiach.

ZDROJ | LG

Čo sa týka parametrov, projektor poskytuje svietivosť 2 500 lumenov a v ponuke pripojení má USB port, Ethernet a HDMI. Nebol by to samozrejme moderný produkt od LG, ak by na ňom chýbala nálepka ThinQ.

Pozrite siLG gram 17 – ultraľahký notebook so 17-palcovým displejom a váhou 1,34 kg

Projektor je tak možné ovládať hlasom do takej miery, že mu môžete nakázať automatické vypnutie po skončení filmu, alebo hlasom vyhľadávať obsah na YouTube. Mikrofón pre umelú inteligenciu je zabudovaný do ovládača Magic Remote, ktorý podporuje aj ovládanie gestami.

Cenu, približný dátum dostupnosti a podrobné parametre zatiaľ nepoznáme. Všetko by sme sa však mali dozvedieť na výstave CES 2019, ktorá otvorí svoje brány už 8.1.2019.

ZdrojLG

Komentáre k článku