LG chce vládnuť svetu OLED televízorov, má aj TV bez reproduktorov

ZDROJ | LGLG W-série OLED 4K

LG počas výstavy CES 2017 v americkom Las Vegas prezentovalo hneď niekoľko nových OLED televízorov. Medzi nimi sa objavil aj prototyp OLED modelu, ktorý nemá klasické reproduktory, ale na šírenie zvuku používa samotný displej. Tým to ale nekončí.

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

LG to s OLED TV myslí smrteľne vážne. Okrem prototypu bez reproduktorov s technológiou Crystal Sound predstavil aj niekoľko nových sérií OLED TV. Vrcholom ponuky je model série W7 Signature OLED.

Pozrite siSony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Ten bude v predaji za asi šialené sumy, keďže jeho koncept je veľmi zvláštny – displej s hrúbkou len pár milimetrov (2,57 mm) sa pripevňuje na stenu magnetmi, pričom všetka elektronika je v špeciálnom soundbare spojenom len jediným káblom.

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

Takýto obraz na stene ponúka Ultra HD rozlíšenie a podporu HDR, ale aj najnovšie Active HDR. To umožňuje zvýšený dynamický rozsah dodávať každému obrazu UHD HDR filmu samostatne, takže pôsobí ešte živšie.

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

Navyše ale podporuje aj HDR10, Dolby Vision či prichádzajúci formát Hybrid Log-Gamma (HLG) a Advanced HDR od Technicoloru. Zaujímavo znie aj HDR Effect režim, ktorý má vytvárať HDR obraz aj z bežného obrazu. V predaji bude 65 a 77-palcový model. Ceny nie sú známe, no tisícka to určite nebude.

Pozrite siPanasonic EZ1000 – OLED s vraj dokonalým obrazom

V soundbare žije technológia Dolby Atmos so 7-kanálovým zvukom a celkovým výkonom 60 W. Otázne však je, či v rámci balenia bude aj nejaký bezdrôtový subwoofer alebo či ho bude možné aspoň k systému dokúpiť.

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

Okrem top série sa ale na trhu objavia aj série G7 Signature OLED čoby prepracovanejšia minuloročná top séria, ale aj série E7 OLED, C7 OLED a B7 OLED. Tieto však už budú „klasické“, nie montované priamo na stenu.

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

U všetkých modelov ale LG vylepšilo jas pomocou technológie ULTRA Luminance. Tá by mala poskytovať výraznejšie zlepšenie jasu, ktoré v predošlých modelov viacerí kritizovali. Samozrejmosťou je HDR obraz a Ultra HD rozlíšenie. Všetky nové OLED televízory tiež majú najnovší webOS 3.5.

LG tak tento rok prinesie na trh až 10 nových OLED televízorov. Konkrétne 77″ a 65″ W7, 77″ a 65″ G7, 65″ a 55″ E7, 65″ a 55″ C7 a 65″ a 55″ B7 modely.

Pozrite siSamsung mení stratégiu, namiesto SUHD prídu QLED televízory

LG W-série OLED 4K
ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku