LG aktualizovalo bezdrôtové slúchadlá Tone Free s UV žiarením

ZDROJ | LG

LG minulý rok na jeseň predstavilo plne bezdrôtové slúchadlá, ktoré prišli s novou funkciou. LG Tone+ Free mali unikátnu funkciu UVnano so zabudovaným ultrafialovým svetlom zabezpečujúcim ich dezinfekciu počas každého nabíjania.

Ktovie či ide o náhodu, alebo už vtedy LG niečo šípilo o príchode ochorenia COVID-19, ale rozhodne jeho samodezinfikujúce sa slúchadlá majú v dnešnej dobe veľmi praktické využitie pre každého.

ZDROJ | LG

Teraz prichádza nová generácia LG Tone Free, ktorá sa skladá z dvoch modelov. Líša sa len puzdrom, lacnejší model HBS-FN4 totiž počas nabíjania nedezinfikuje slúchadlá, drahší model (HBS-FN6) áno. Podľa LG dokáže funkcia UVnano zničiť 99 % baktérií E. coli a S. aureus, paradoxne si však s ušným mazom nedokáže poradiť.

Pozrite siLG Tone+ Free – plne bezdrôtové slúchadlá s jedinečnou funkciou

Slúchadlá majú nový dizajn, vďaka ktorému sa budú pohodlnejšie nosiť. Podobnosť s AirPods Pro od Apple rozhodne nezaprú. Na koncoch slúchadiel sa nachádza tesnenie na izolovanie od vonkajšieho zvuku. LG HBS-FN4 a HBS-FN6 nedisponujú aktívnym potláčaním hluku, ponúkajú však režim priepustnosti okolitého zvuku.

ZDROJ | LG

Batéria vydrží rovnako ako v pôvodnom modeli, samotné slúchadlá vydržia šesť hodín, puzdro poskytne ďalších 18 hodín počúvania hudby. Dotykové ovládacie prvky na bočných stranách oboch slúchadiel vám umožnia ovládať prehrávanie a regulovať hlasitosť.

Slúchadlá podporujú Google Assistant a Siri, oba modely majú certifikát IPX4 (odolnosť voči striekajúcej vode, dažďu a potu).

LG HBS-FN6 a LG HBS-FN4 sa začnú predávať budúci mesiac v USA a vo Veľkej Británii. Model s UV žiarením vyjde na 150 libier, za lacnejšiu verziu zaplatí používateľ 100 libier. Dostupné by mali byť v čiernej a bielej farbe.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku