LG Action Cam LTE – prvá outdoorová kamera s Ultra HD a LTE

Juhokórejské LG predstavilo svoju prvú outdoorovú kameru, ktorú navyše vybavil LTE modulom. LG Action Cam LTE chce konkurovať aj GoPro, výbavu na to má.

Na rozdiel od GoPro kamier ale pridáva niekoľko funkcií navyše. Napríklad je odolná voči vode, prachu a vlhkosti (IP67). Telo s rozmermi 77,9 x 35 x 35 mm v sebe ukrýva 1/2,3″ CMOS snímač (používaný v kompaktoch) s rozlíšením 12,3 Mpx.

LG Action Cam LTE 2
ZDROJ | LG

Ten okrem fotografií zvláda aj video. A rovno aj Ultra HD pri 30 fps. Full HD video môžete natáčať pri 60 fps a HD dokonca pri 120 fps.

Pozrite siGoPro Hero4 – trio noviniek ponúkne aj Ultra HD video a dotykový displej

Vďaka zabudovanému HSPA/LTE modulu môžete zároveň posielať, streamovať, videá priamo do on-line sveta. To je však možné len v HD rozlíšení pri 30 fps. Vďaka LTE modulu je ale možné LG Action Cam LTE využívať aj ako bezpečnostnú kameru do domácnosti či automobilu.

LG Action Cam LTE 1
ZDROJ | LG

Azda jediným nedostatkom je len 1 400 mAh batéria. Tá má zniesť 4 hodiny natáčania Full HD videa, no výrobca nešpecifikuje, koľko vydrží pri náročnejšom Ultra HD video a súčasnom streamovaní na internet. Predpokladám, že maximálne hodinu.

Vo výbave je aj Wi-Fi a Bluetooth modul, GPS/GLONASS, akcelerometer a gyroskop. Batéria sa nabíja cez USB-C port.

Cenu výrobca nešpecifikoval, no objaví sa aj na trhoch v Európe už budúci mesiac. V predaji bude aj ochranné puzdro na potápanie a viacero držiakov pre rôzne akčné situácie.

LG Action Cam LTE 3
ZDROJ | LG

ZdrojLG

Komentáre k článku