Lexus má nový hybridný crossover UX250h

ZDROJ | Lexus

Autosalón v Ženeve chŕli aj tento rok jednu novinku za druhou. Naprázdno neobídu ani obdivovatelia luxusu z Lexusu.

Lexus je v rámci materského koncernu Toyoty považovaný nielen za luxusnejšiu značku, ale aj nositeľku pokroku. Teraz svetu predstavil nový model UX, ktorý je určený pre moderného mestského človeka milujúceho svieži a moderný dizajn.

ZDROJ | Lexus

Nový hybridný systém tvorí už štvrtá generácia s vlastným nabíjaním. Obsahuje štvorvalcový benzínový dvojlitrový motor a elektronicky kontinuálne premenlivý prevodový stupeň – CVT. Bude k dispozícii s pohonom predných ako aj všetkých štyroch kolies – E-Four.

Motor sa vyznačuje vysokou tepelnou účinnosťou a výkonom. Predbežné údaje o výkonnosti predpokladajú pre plne hybridný systém samonabíjania maximálny výkon 131 kW.

https://youtu.be/o0BPvaSVm9Y

Systém E-Four poskytuje funkciu pohonu štyroch kolies umiestnením prídavného elektromotora na zadnú nápravu. Výkon sa v závislosti od štýlu jazdy (zrýchľovanie, zatáčanie, šmyk) rozkladá medzi prednú a zadnú nápravu. Prispieva tak k zlepšenej stabilite vozidla.

ZDROJ | Lexus

Lexus UX250h je 4,49 metra dlhý, 1,52 m vysoký a 1,84 široký. Rozchod kolies má 2,64 m. Predávať sa bude so 17, alebo 18-palcovými hliníkovými kolesami.

Pozrite siToyota je ďalšou automobilkou, ktorá sa odvracia od dieselov

Crossover UX250h od Lexusu bude mať tiež novú, menšiu a ľahšiu prevodovku. Vynovená riadiaca jednotka má vraj lepšie minimalizovať straty energie v dôsledku trenia a tepla. Nová je aj batéria. Je typu NiMH, ma menší chladiaci systém a kompaktné rozmery umožnili jej umiestnenie pod zadné sedačky.

ZDROJ | Lexus

UX250h obsahuje aj rad bezpečnostných systémov. Okrem Lexus Safety System má aj systém na rozoznanie chodcov (PCS) a radar na detekciu cyklistov.

Pozrite siLexus LF-1 Limitless – auto snov, do ktorého sa zamilujete

Predávať sa bude aj vo verzii F Sport. Tá bude, okrem iného, mať 18-palcové disky, športové sedadlá, volant F sport a hliníkové pedále.

Lexus crossover UX250h sa začne predávať na jeseň. Ceny zatiaľ nie sú známe.

ZDROJ | Lexus

ZdrojLexus

Komentáre k článku