Lexip – unikátna herná myš s dvoma joystickmi

Herné myšky sa predbiehajú v hodnotách DPI alebo IPS. Novinka s názvom Lexip však na to ide inak. Ponúkne totiž až dva joysticky.

https://youtu.be/n-DN1yvitqU

Na stránkach Kickstarter sa objavil ďalší zaujímavý projekt. Je ním herná myš Lexip. Tá ponúkne všetko to, čo iné herné periférie, má ale aj niečo navyše. Sú to dva joysticky, ktoré majú zjednodušiť navigáciu v hrách. Podľa tvorcov je myška prvou svojho druhu, ktorá je vhodná pre akýkoľvek herný žáner.

Ťahúňom teda budú dva joysticky. Prvý, dvoj-osový je vo forme akéhosi vankúša a nachádza sa pod myškou. Sledovať má nakláňanie myšky do všetkých smerov do 20°. Systém by mal byť pomerne presný, výrobca sľubuje až 300 000 merateľných pozícií. Vhodný bude najmä pri závodných hrách a tituloch náročných na ovládanie.

ZDROJ | Kickstarter

Druhý joystick predstavuje tradičnú analógovú páčku, akú nájdeme aj na ovládačoch od PlayStation či Xboxu. Je umiestnený na bočnej strane myšky a jeho alokácia bude závisieť od toho či je používateľ pravák alebo ľavák. Pohybovať sa môže do všetkých smerov v rámci 30°. Využívaný bude hlavne pri výbere druhého predmetu v hrách, akými sú okrem iného Minecraft či Counter Strike.

ZDROJ | Kickstarter

O klasickú navigáciu v prostredí sa bude starať laserový senzor PixArt ADNS-9800 s presnosťou 8 200 DPI a zrýchlením 150 IPS. Nachádza sa tu tiež RGB podsvietenie a program, ktorý umožní prispôsobenie tlačidiel. Ich počet síce výrobca neuvádza, no programovateľné by mali byť na základe dostupných obrázkov dve. Čo tu však nenájdeme je závažie, pomocou ktorého si používateľ môže upraviť váhu myšky.

Pozrite siSteelSeries Rival 600 – herná myš s dvoma optickými senzormi

Najdôležitejším faktorom ale bude kompatibilita s hrami. Už teraz autori projektu sľubujú spoluprácu ich myšky s AAA titulmi, akými sú napríklad Battlefield 1, GTA V, Counter Strike GO, Minecraft a mnohé iné.

ZDROJ | Kickstarter

Lexip sa začne prvým zákazníkom posielať v júni tohto roka. Zatiaľ je myška stále dostupná aj za štartovaciu cenu 100 €.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku