Lexar ukázal najväčšiu microSD kartu triedy A2 s kapacitou 512 GB

ZDROJ | Lexar

Spoločnosť Lexar predstavila vysokovýkonnú kartu A2 s doteraz najväčšou kapacitou 512 GB. Firma uvádza, že tento modelový rad je navrhnutý špeciálne pre smartfóny, tablety, alebo akčné kamery, ale využiť sa dá samozrejme aj v iných zariadeniach.

ZDROJ | Lexar

Application Performance Class 2 (A2) je špeciálna optimalizácia karty pre smartfónové aplikácie a hry. V takýchto situáciach záleží na vstupných a výstupných operáciách za sekundu (IOPS) oveľa viac, ako sekvenčné čítanie a zapisovanie.

ZDROJ | Lexar

Karta od Laxaru zvláda zapisovanie 70 MB/s, trvalé zapisovanie videa s rýchlosťou 30 MB/s (rating V30) s maximálnym dočasným zrýchlením na 100 MB/s. Využijú ju používatelia, ktorí pracujú s množstvom multimediálnych súborov, vrátane videí s rozlíšením 1080 Full HD, 3D a 4K. Karta tiež spĺňa štandard v triede 10, UHS-I U3.

Pozrite siSanDisk posúva hranice úložiska, má 400 GB microSDXC

Samsung ponúka tiež 512 GB kartu Evo Plus spĺňajúcu štandard UHS-I U3, ale nie A2. Nová karta sa začína predávať v týchto dňoch za 300 dolárov, čo je približne rovnako ako konkurenčná Evo Plus. Je to naozaj vysoká cena a pre rekreačných videonadšencov zrejme neakceptovateľná.

ZDROJ | Lexar

ZdrojLexar

Komentáre k článku