Lexar ponúka USB kľúč chránený odtlačkom prsta s 256-bitovým šifrovaním

ZDROJ | Lexar

Lexar je americký výrobca z Kalifornie, ktorý sa venuje výrobe flash diskov, SD kariet a pevných diskov. Teraz zaradila do svojho portfólia zaujímavý USB kľúč Fingerprint F35 USB 3.0, ktorý je chránený 256-bitovým šifrovaním AES, ktoré zaručí dostatočnú ochranu súborov.

ZDROJ | Lexar

Spoločnosť Lexar tento týždeň predstavila novú zostavu flash diskov JumpDrive Fingerprint, ktoré zabezpečujú dáta snímačom odtlačkov prstov. Flash disk funguje až 150 MB/s rýchlosťou a odtlačok prsta rozozná za menej ako jednu sekundu. Nemenej zaujímavá informácia je, že sa dá nastaviť tak, aby rozoznal odtlačky až 10-tich rôznych ľudí. Ako sme spomínali, Fingerprint je chránený 256-bitovým šifrovaním  štandardu AES.

ZDROJ | Lexar

AES (Advanced Encryption Standard – štandard pokročilého šifrovania) je štandardizovaný algoritmus používaný v informatike. Ide o symetrickú blokovú šifru – šifrujúcu aj dešifrujúcu rovnakým kľúčom dáta rozdelené do blokov pevne danej dĺžky. Táto norma nahradila predtým používanú šifru DES. AES sa používa napríklad vo Wi-Fi sieti v rámci zabezpečenia WPA2.

Toto zariadenie spája integráciu zabezpečeného ukladania údajov a biometrickej technológie, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu.

Pozrite siWestern Digital prináša najmenší 1 TB USB flash disk

https://youtu.be/5b1qdqkCFzY

„F35 kombinuje spoľahlivé a bezpečné ukladanie údajov s biometrickými technológiami, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k súborom – pridaním dodatočnej úrovne zabezpečenia pre vašu jednotku pomocou autentifikácie odtlačkom prsta. Je ideálny pre obchodných profesionálov a fotografov, ktorí potrebujú vysokú ochranu súkromia na uspokojenie svojich potrieb,“ povedal marketingový riaditeľ Joel Boquiren pre portál 9to5Mac.

ZDROJ | Lexar

Snímač odtlačkov prstov umožňuje ultra rýchly prístup. Stačí priložiť prst a keď kľúč zabliká môže používateľ začať pracovať. Zariadenie podporuje systémy Mac aj Windows od XP.

USB kľúč JumpDrive Fingerprint sa zatiaľ ešte nepredáva, i keď na Amazone sa už dá predobjednať. 32 GB verzia bude stáť 32,99 dolárov, 64 GB 49,99, 128 GB 89,99 a 256 GB pamäť za 169,99. Všetky tieto jednotky majú predĺženú trojročnú záruku. Ceny sú teda vyššie ako za bežne „flešky“, ale na druhej strane je jasné, že za pokrok a inovácie treba priplatiť.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLexar,9to5Mac

Komentáre k článku