Leto strávené pri knihách? Hodiť sa vám môže aplikácia Bookly

ZDROJ | TwoDoor Games

Ak si pravidelne každé leto hovoríte, že sa už tentokrát určite pustíte do tej hory kníh, ktorá na vás čaká na nočnom stolíku už od Vianoc, vyhrabať sa z pod nej vám môže pomôcť aplikácia Bookly ideálna nielen na karanténne leto.

Obchody s mobilnými aplikáciami ponúkajú mnoho aplikácií stvorených pre priamo milovníkov kníh. Len málo z nich sa potom naopak zameriava na takých, ktorí sa k čítaniu musia nútiť a to aj napriek tomu, že ľudia čítajú priemerne z roka na rok čoraz menej. Práve pre tých, ktorí si nedostatok času venovaného knihám uvedomujú a chcú s tým niečo urobiť, je aplikácia Bookly.

Aplikáciu Bookly tvorí niekoľko rôznych jednoduchých funkcií, ktoré by vás mali postupne motivovať k pravidelnému čítaniu kníh alebo počúvaniu audiokníh. Po prvom spustení aplikácie Bookly zistí, koľko kníh chcete ročne prečítať, aký čas chcete čítaniu, či počúvaniu denne venovať a kedy by vám mal dodržiavanie týchto cieľov pripomínať.

Do aplikácie môžete vložiť knihy, e-booky či audioknihy, ktoré si chcete zakúpiť, ktoré už vlastníte a aj tie, ktoré už máte aktuálne rozčítané, resp. rozpočúvané. Pre ich pridanie do aplikácie stačí zosnímať ich ISBN, ku ktorému môžete priradiť vlastnú fotografiu obálky či číslo strany, na ktorej aktuálne ste.

Po každom otvorení knihy či spustení audioknihy by ste si mali v aplikácii túto aktivitu zaznačiť. Bookly bude aktívne sledovať, koľko času ste knihe venovali a na základe toho pre vás vytvorí zaujímavé štatistiky. Z nich môžete napríklad zistiť, ako dlho vám bude pri vašom doterajšom tempe trvať dočítať knihu, koľko času ste jej už venovali, ako rýchlo čítate a koľko času ste venovali čítaniu za posledný mesiac alebo rok.

Vďaka tomu, že si aplikácia Bookly rozumie so všetkými typmi kníh, ju môžete používať aj ako vašu osobnú centrálnu databázu kníh, ktoré vlastníte alebo chcete vlastniť. Pri tomto spôsobe jej použitia však už budete musieť investovať do pomerne drahého predplatného Bookly Pro, ktoré z aplikácie odstráni limit pre maximálne 10 kníh a doplní ju o ďalšie štatistiky, poznámky ku knihám, synchronizáciu cez iCloud či rozpoznávanie textu a citátov z fotografií stránok z kníh.

Komentáre k článku