Lenovo začalo predávať kultovú klávesnicu z ThinkPadu ako externý model

ZDROJ | Lenovo

Zdá sa to neuveriteľne, ale bude tomu už 28 rokov, čo IBM predstavilo notebook ThinkPad s technologickou novinkou TrackPoint. Malý gumený hrot zabudovaný uprostred klávesnice bol akýmsi medzičlánkom medzi myšou a trackpadom. Slúžil na pohyb kurzora.

Nezabudniuteľný dizajn klávesnice mnohí milovali a iní naň nadávali. Nech je už akokoľvek, tento týždeň zaradilo Lenovo do svojej ponuky Bluetooth klávesnicu ThinkPad TrackPoint Keyboard II.

ZDROJ | Lenovo

Ako naznačuje číslovka, ide o aktualizovanú verziu staršieho, rovnako bezdrôtového modelu. Druhá generácia bola predstavená na CES 2020, teraz prichádza do predaja. Dizajnový jazyk vychádza z rovnakého základu, používa však modernejšie rozloženie klávesnice ThinkPad X1.

Pozrite siLenovo ThinkPad P1 – prvotriedna pracovná stanica na cesty

Novinka sa pripája bezdrôtovo pomocou Bluetooth BLE, alebo dodávaného Nano USB Dongle (2,5 GHz) a umožňuje pripojenie až dvoch zariadení. Okrem PC podporuje aj operačný systém Android. Lenovo sa o podpore macOS, či nebodaj iPadOS nezmieňuje. Škoda, ja osobne by som rád vyskúšal ako by si rozumela klávesnica s iPadom.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II sa nabíja pomocou USB-C rozhrania, zabudovaná batéria má vydržať 2 mesiace.

ZDROJ | Lenovo

USB-C port slúži výlučne na nabíjanie, nedá sa teda káblovo pripojiť k počítaču ako jeho predchodca. Klávesnica má 84 kláves, jej rozmery sú 13,7 x 305,5 x 164 mm, hmotnosť má 640 g. Výrobca udáva životný cyklus kláves až 10 miliónov kliknutí.

ZDROJ | Lenovo

Do ktorého tábora sa radíte vy? Mali ste radi túto kontroverznú červenú bodku, alebo vám išla na nervy? Pokiaľ patríte do prvej kategórie, nič vám nebráni objednať si túto externú klávesnicu, vyjde vás na 99 dolárov.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku