Lenovo Z6 prichádza na čínsky trh so zoštíhlenou výbavou i cenou

ZDROJ | Lenovo

Lenovo na našom trhu predáva smartfóny pod dcérskou značkou Motorola. Na iných trhoch však ponúka aj vlastné a pomerne zaujímavé smartfóny, akým je aj najnovší Lenovo Z6.

Lenovo v apríli poriadne prekvapilo a predstavilo prémiový smartfón Lenovo Z6 Pro s 12 GB RAM a 4 fotoaparátmi na zadnej strane. Išlo v podstate o ukážku toho, čo dokáže Lenovo mimo svojej dcérskej divízie Motorola vo svete smartfónov ponúknuť. Teraz je na rade základný model Lenovo Z6 určený pre masy, ktoré si potrpia na pekný dizajn v spojení so zaujímavým hardvérom.

Na jeho prednej strane sa rozprestiera 6,39” OLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov a pomerom strán 19,5:9, ktorý podporuje štandardy HDR10 a farebný gamut DCI-P3. Čo je však na ňom najzaujímavejšie, je jeho obnovovacia frekvencia 120 Hz. Pod obrazovkou sa taktiež nachádza snímač odtlačkov.

ZDROJ | Lenovo

V malom výreze v hornej časti obrazovky je umiestnený 16-megapixelový fotoaparát. Na zadnej strane vyrobenej z 3D skla nájdeme trojitý fotoaparát s hlavným 24-megapixelovým snímačom s clonou f/1.8, 8-megapixelovým teleobjektívom s 2-násobným priblížením a 5-megapixelovým hĺbkovým snímačom.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Z6 nesklame ani zvyškom výbavy, hoci nejde o absolútnu vlajkovú loď. Čipset Snapdragon 730 doplní 6-8 GB RAM, zatiaľ čo používatelia si budú môcť vybrať z 64 GB a 128 GB variantu. Vďaka slotu na microSD kartu bude možné pamäť rozšíriť až na 512 GB.

Pozrite siLenovo ThinkBook 13s a 14s sú lacnejšou alternatívou k notebookom ThinkPad

Batéria má kapacitu 4 000 mAh a podporuje aj 15W rýchle nabíjanie s pribalenou USB-C nabíjačkou. Za zmienku stojí fakt, že na jeho tele nájdeme aj 3,5-milimetrový jack. Operačným systémom je už štandardne Android Pie s nadstavbou ZUI 11 od Lenova.

ZDROJ | Lenovo

Základný model s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom bude v predaji za zhruba 245 eur. Model s dvojnásobnou internou pamäťou vychádza v prepočte na zhruba 270 eur a najvyšší variant s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom na 320 eur. Novinka bude zatiaľ v predaji iba na čínskom trhu a to od 9. júla.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku