Lenovo Z5s – ideálna stredná trieda s tromi fotoaparátmi za rozumnú cenu

Lenovo okrem novej vlajkovej lode Lenovo Z5 Pro GT, o ktorej sme informovali včera, predstavilo aj lacnejšiu novinku Lenovo Z5s. Čo ponúkne a koľko bude stáť?

Po dizajnovej stránke ide o typický bezrámčekový smartfón s horným výrezom v displeji pre selfie snímač. Tentoraz je výrez v tvare slzy, takže nezaberá veľa miesta. Displej tvorí 6,3″ 1 080p LCD panel.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo Z5 Pro GT – novinka s 12 GB RAM a Snapdragonom 855

Na zadnej strane zaujme na prvý pohľad určite trojitý snímač fotoaparátu, ktorý je netradične riešený po dizajnovej stránke – dva snímače sú spojené a jeden je oddelený. Okrem fotoaparátov, nájdeme na zadnej strane aj snímač odtlačkov prstu.

Vo vnútri Lenovo Z5s nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 710 a novinka podporuje pamäť RAM až do výšky 6 GB. Úložisko je podporované do výšky 128 GB s možnosťou rozšírenia o microSD kartu. K dispozícii sú aj dva sloty na SIM kartu, z ktorých jeden slúži práve ako microSD slot. O výdrž smartfónu sa postará 3 300 mAh batéria. Systém beží na OS Android 9 Pie.

Novinka Lenovo Z5s bude dostupná v zaujímavých farebných spracovaniach – Honey Orange (oranžová), Gray (šedá) a Titanium Crystal Blue (modrá).

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo ThinkPad L-series – novinka s 8. generáciou Intel procesorov

Spomínaný fotoaparát tvorí 16 Mpx, 8 Mpx a 5 Mpx snímač. V prednej časti vo výreze nájdeme 16 Mpx selfie fotoaparát. Ak vás táto stredná trieda smartfónu zaujala, môžete si ju predobjednať od dnešného dňa za cenu začínajúcu na 200 dolároch za verziu s 4 GB RAM a 64 GB úložiskom.

Podobne ako s ostatnými novinkami od Lenovo, aj táto novinka bude pravdepodobne na začiatku dostupná iba pre čínsky trh. Predávať sa na ňom začne od 24. decembra. Pokiaľ vás tento model nezaujal, určite si pozrite aj druhú novinku od Lenovo, ktorá ponúka prémiovejší dizajn aj funkcie.

ZdrojGsmarena

Komentáre k článku