Lenovo Z5 – z revolučného modelu je napokon obyčajný smartfón

ZDROJ | Lenovo

Lenovo celé týždne lákalo na nový smartfón Z5, ktorý mal priniesť displej bez výrezu pokrývajúci celú plochu telefónu. To bolo napokon iba zavádzanie a Z5 bude len ďalší tuctový iPhone X s Androidom.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Z5 je po niekoľkých lákavých renderoch menším sklamaním, no aj tak má ponúknuť 6,2-palcový displej s Full HD rozlíšením a s pomerom strán 19:9, ktorý zaberá až 90 % prednej plochy zariadenia. Výrez v displeji a rámček okolo neho má byť tenší, ako má Xiaomi Mi 8 či iPhone X.

ZDROJ | Lenovo

Tenšia má byť aj hrana na spodnej strane pod displejom, pričom samotný panel má zaujať podporou farebného gamutu DCI-P3 so svietivosťou 700 nitov. Displej chráni sklo 2.5D Gorilla Glass. Smartfónu nechýba ani snímač odtlačkov, no ten je samozrejme kvôli veľkosti displeja umiestnený na zadnej strane.

ZDROJ | Lenovo

Okrem neho sa na zadnej strane nachádza duálny fotoaparát s primárnym 16-Mpx senzorom s clonou f/2.0 a sekundárny 8-Mpx senzor, ktorý slúži na snímanie hĺbky. Po softvérovej stránke fotoaparátu sa o kvalitu postará umelá inteligencia, ktorá má skrášľovať portrétové fotografie a potláčať šum na nočných fotografiách. Na prednej strane sa vo výreze nachádza 8-Mpx snímač s clonou f/2.0.

ZDROJ | Lenovo

Pôvodne sa očakávalo, že Lenovo Z5 bude vlajková loď a že tomu bude odpovedať aj hardvér. Napokon je v ňom použitý slabší Snapdragon 636 s 6 GB RAM, na ktorom beží Android 8.0 Oreo s nadstavbou ZUI 4.0. Lenovo sľubuje, že sa smartfón dočká aktualizácie na Android P.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Z5 bude v predaji od 12. júna za zhruba 170 € vo verzii s 64 GB úložiskom a za 240 € vo verzii s 128 GB úložiskom. V predaji budú verzie Schumann Black, XLR Blue a Aurora.

ZdrojGizmochina,The Verge

Komentáre k článku