Lenovo Z5 Pro GT – novinka s 12 GB RAM a Snapdragonom 855

ZDROJ | Lenovo

Čínska spoločnosť Lenovo oznámila novú vlajkovú loď, ktorú pre nás už čoskoro chystá. Lenovo Z5 Pro GT ponúka skutočne zaujímavý dizajn aj vnútro.

Napriek tomu, že smartfóny značky Lenovo už majú zlaté časy za sebou, firma naďalej vypúšťa nové modely. Najnovšie predstavila zaujímavú novinku Lenovo Z5 Pro GT.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo ThinkPad L-series – novinka s 8. generáciou Intel procesorov

Po dizajnovej stránke, zadnú časť smartfónu tvorí sklo a materiál, ktorý pripomína uhlíkové vlákna. Smartfón ponúka 6,4″ Super AMOLED displej s čítačkou odtlačkov prstu, ktorá je zabudovaná priamo v displeji. Najväčšou zmenou je, že novinka nemá v displeji nesympatický výrez v hornej časti, ktorý by kazil celkový dojem z novinky.

Najzaujímavejšie na novinke je vysúvací mechanizmus, ktorý ukrýva dva selfie fotoaparáty – 16 Mpx + 8 Mpx snímač. Na zadnej strane nájdeme 16 Mpx a 24 Mpx snímače fotoaparátu.

Novinka z čínskej dielne sa môže pochváliť 12 GB pamäťou RAM a procesorom Qualcomm Snapdragon 855. O výdrž sa postará 3 350 mAh batéria.

Na trhu sa objavia tri verzie smartfónu – so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom za cenu 340 eur, s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom za 440 eur a s 12 GB RAM a 512 GB úložiskom za cenu 560 eur.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo Legion Y720T – hráčska bedňa so slušným výkonom

Napriek vyšším cenovkám ponúka novinka od Lenova skutočne zaujímavé vlastnosti a prémiový dizajn, ktorý poteší. Zároveň smartfón ponúka inováciu v podobe vysúvacieho mechanizmu, ktorý konkurenčné smartfóny (okrem Xiaomi) nemajú.

Pokiaľ vás novinka Lenovo Z5 Pro GT zaujala, predobjednať si ju môžete od 15. januára a oficiálne spustenie predaja je naplánované o týždeň neskôr, na 24. januára. Zatiaľ je otázne, kedy sa smartfón dostane aj k nám, keďže pravdepodobne bude zo začiatku dostupný iba v rámci čínskeho trhu.

ZdrojGsmarena

Komentáre k článku