Lenovo Yoga S940 využíva infračervenú kameru na ochranu súkromia

ZDROJ | Lenovo

Lenovo z roka na rok zdokonaľuje svoju sériu konvertibilných notebookov a s najnovším modelom Yoga S940 sa konečne zbavuje veľkého rámčeka pod obrazovkou. Okrem toho však prináša niekoľko užitočných noviniek.

https://youtu.be/9pRJFXK0cUI

Lenovo sa pri tohtoročnej aktualizácii prémiového konvertibilného notebooku sústredilo najmä na displej, kde tentokrát pod 13,9-palcovým 4K UHD displejom nenájdeme hrubý rámček. Používatelia si tak môžu nerušene vychutnávať Dolby Vision HDR obsah doplnený o zvukový systém reproduktorov s podporou Dolby Atmos.

ZDROJ | Lenovo

Zvuk bol pri tomto modeli vylepšený aj v opačnom garde a to pri mikrofónoch. Počas hovorov sa prejaví voliteľné potláčanie okolitého hluku, ktoré odfiltruje rušivé zvuky vyskytujúce sa najmä v kaviarni alebo na letisku. Ešte zaujímavejšie funkcie však Lenovo zapracovalo do webkamery, ktorá vyčnieva z hornej časti tela notebooku.

ZDROJ | Lenovo

Okrem odomykania notebooku pomocou Windows Hello môže kamera sústavne sledovať prítomnosť používateľa. Ak sa používateľ od notebooku vzdiali, systém sa automaticky zamkne. Kamera okrem toho sleduje aj okolie a v prípade, že sa na displej pozrie cudzia osoba, systém na to upozorní používateľa, čím zároveň odradí neželanú pozornosť.

ZDROJ | Lenovo

Kamera sleduje tvár, oči a dokáže rozpoznať, kam sa používateľ práve pozerá. Ak je k notebooku pripojený externý monitor a používateľ presunie svoju pozornosť z hlavnej obrazovky na vedľajšiu obrazovku, systém automaticky presunie aktívne okno na druhú obrazovku.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo samozrejme aktualizovalo aj hlavné komponenty, kde tentokrát môžeme nájsť ôsmu generáciu procesorov Intel Core až po modely i7, 16 GB RAM a 1 TB PCIe SSD. Verzia so spomínaným 4K UHD displejom poskytne 7,5-hodinovú výdrž, čo nie je veľmi veľa. Našťastie však bude v predaji aj konfigurácia s Full HD displejom, ktorá vydrží až 15 hodín.

ZDROJ | Lenovo

Yoga S940 bude na nabíjanie využívať USB-C port, ktorý dopĺňa ďalšia dvojica USB-C portov s podporou Thunderbolt, jeden port USB 3.1 Gen1 a klasický 3,5-mm jack. Táto zostava portov zodpovedá tomu, že notebook má hrúbku iba 12,2 milimetra, pričom váži 1,2 kilogramu.

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga – viac výkonu v kompaktnejších telách

Lenovo Yoga S940 príde do predaja na americký trh v máji s cenou začínajúcou na 1 499,99 dolároch. Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu zatiaľ Lenovo nezverejnilo.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku