Lenovo Yoga A940 chce byť alternatívou pre Surface Studio?

ZDROJ | Lenovo

Lenovo počas CES 2019 v Las Vegas predstavuje jednu novinku za druhou. V sérii Yoga sa objavil ale aj model A940, ktorý patrí do kategórie all-in-one. Na prvý pohľad bežný počítač typu všetko v jednom ale ponúka nezvyčajné riešenia, ktoré doteraz vedel ponúknuť iba Microsoft Surface Studio. V čom je novinka iná?

Pozrite siMicrosoft Surface Studio 2 – technológiami nabitý pracovný stroj

ZDROJ | Lenovo

Pre mnohých hlavne v cene, ale už na prvý pohľad hlavne v dizajne. Lenovo Yoga A940 skôr pripomína zariadenie zo série ThinkPad. Antracitové telo s výraznými hranami a profesionálne pôsobiacim vzhľadom od toho nemá ďaleko.

Základňová stanica obsahuje Intel Core i7 procesory 8. generácia, do 32 GB RAM a grafiku AMD Radeon RX 560. Pevný disk môže mať do 512 GB vo forme SSD, alebo do 2 TB v HDD.

Okrem toho na nej nájdete niekoľko USB portov, USB-C port či slot na SDXC kartu. HDMI prekvapivo chýba, hoci mnohí profesionáli pracujú s dvomi a viacerými monitormi. Snáď aspoň USB-C port bude schopný prenášať obraz.

ZDROJ | Lenovo

Na hornej strane podstavy je miesto presne vyhradené pre bezdrôtovú klávesnicu, ale aj myš či stylus. Tieto dve periférie sa odkladajú na podložku, ktorá obsahuje bezdrôtovú nabíjačku. Šikovné a praktické! Predpokladám, že myš sa pri odložení bude nabíjať. O zvuk sa má starať audio systém s podporou Dolby Atmos.

ZDROJ | Lenovo

Dôvod na odloženie ovládacích periférií ale nie je iba pre pocit čistého stola, ale kvôli tomu, že na dvojitom kĺbe je zavesený 27″ 4K Ultra HD IPS dotykový displej s podporou HDR Dolby Vision. V predaji však bude aj model s QHD rozlíšením a Dolby Vision. Displej je možné sklopiť až celkom na stôl a pracovať s Windows 10 iba dotykom, príp. stylusom. Aby podobnosť s Microsoft Surface Studio bola dokonalá, Lenovo pridalo na bočnú stranu ovládací valček Precision Dial, ktorého funkcie je možné nastaviť podľa potrieb.

ZDROJ | Lenovo

Oceniť to majú hlavne tvorcovia multimediálneho obsahu, ktorým sa dodatočný ovládač celkom zíde. Navyše valček je možné použiť zľava, alebo sprava. Valček má navyše aj LED pás, ktorý podľa konkrétnej farby informuje, pre akú aplikáciu je v danom momente aktívny.

Precision Dial je aktuálne optimalizované pre aplikácie Adobe Illustrator, Photoshop, Lightroom a Microsoft Word, Excel a PowerPoint.

Novinka bude v predaji od marca s cenou od 2 400 dolárov.

ZDROJ | Lenovo

ZdrojLenovo

Komentáre k článku