Lenovo ukazuje, ako má vyzerať cenovo dostupný tablet s Chrome OS

ZDROJ | Lenovo

Ponuka zariadení s operačným systémom Chrome OS sa rozšírila o tablet Lenovo IdeaPad Duet Chromebook, ktorý na pomery svojej nízkej ceny ponúka až prekvapivo bohatú výbavu.

Lenovo sa s najnovším prírastkom do série zariadení Chromebook vrátilo k jej koreňom, pri ktorých výrobcovia dbali najmä na nízku cenu. Tentokrát však nejde o notebook určený primárne pre študentov, ale o hybridný tablet s odnímateľnou klávesnicou pre tých, ktorí nechcú investovať do niekoľkonásobne drahšieho iPadu Pro.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo IdeaPad Duet Chromebook tvorí v prvom rade dotykový 10,1“ Full HD displej s jasom 400 nitov, nad ktorým je umiestnená webkamera s rozlíšením 2 Mpx. Na fotenie poslúži 8-Mpx fotoaparát na zadnej strane, pod ktorým sa nachádza výklopný stojan, aký využíva napríklad aj Microsoft Surface Go. Vďaka nemu je možné tablet v rámci 135-stupňového vyklopenia nakloniť do ľubovoľnej polohy.

ZDROJ | Lenovo

Pod povrchom tabletu nájdeme procesor MediaTek Helio P60T doplnený o 4 GB pamäte RAM. Používatelia budú mať k dispozícii interné úložisko s kapacitou 64, resp. 128 GB, bohužiaľ bez možnosti jeho rozšírenia pomocou microSD karty. Tablet však ponúka aspoň USB-C port, ktorý je možné využiť na pripojenie externého disku.

ZDROJ | Lenovo

Batéria s kapacitou 7 180 mAh sa má podľa spoločnosti postarať o zhruba 10-hodinovú výdrž tabletu pri prehrávaní médií a 8-hodinovú výdrž pri prehliadaní internetu. V druhom prípade padne vhod klávesnica s 1,3-milimetrovým zdvihom, ktorá je na rozdiel od mnohých podobných zariadení prítomná v balení. Jej súčasťou je aj trackpad o veľkosti 87 x 49 milimetrov.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo IdeaPad Duet Chromebook zamieri do predaja v priebehu mája s cenou 279 dolárov. Predaj nového tabletu na našom trhu zatiaľ výrobca nepotvrdil.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku