Lenovo ThinkPad X1 Extreme – odolnosť a výkon na prvom mieste

Lenovo si na výstavu IFA 2018 prinieslo najnovší prírastok do rodiny ThinkPad X1. Nový notebook ThinkPad X1 Extreme má byť neuveriteľne odolný a výkonný zároveň.

Pri pohľade na špecifikácie je jasné, že ThinkPad X1 Extreme bude konkurovať tým najlepším kompaktným notebookom. Novinka váži iba 1,7 kilogramu, čo je o 12 % menej, než váži obľúbený model ThinkPad T580. Do tohto tela sa pritom zmestila výkonná grafická karta NVIDIA GeForce 1050Ti MaxQ, ktorá je vhodná najmä na úpravu videa a fotografií, ale aj grafické práce a virtuálnu realitu.

ZDROJ | Lenovo

Pri procesoroch siahlo Lenovo po najnovších Intel Core 8. generácie, pričom neskôr sa k dostupným konfiguráciám pridá aj šesť-jadrový Intel Core i9. Tomuto hardvéru sekunduje až 64 GB pamäte a duálne PCIe SSD úložisko s Raid 0/1.

RECENZIALenovo ThinkPad X1 Yoga 3 – vybavený hybrid pre najnáročnejších

Horný kryt a základnú vrstvu tvoria štyri vrstvy spevnených uhlíkových vlákien, ktoré majú slúžiť na absorpciu nárazov a zároveň odvod tepla, ktorého tento hardvér nepochybne vyprodukuje dosť. V tomto tele je samozrejme zasadená ikonická klávesnica ThinkPad Keyboard so zdvihom 1,8 milimetra.

ZDROJ | Lenovo

Zatiaľ nešpecifikovaná batéria by mala poskytovať 15-hodinovú výdrž a podporuje rýchle nabíjanie, ktoré dokáže nabiť 80 % batérie za 60 minút.

O zobrazovanie sa postará dotykový 15,6-palcový 4K UHD displej s podporou Dolby Vision HDR. Súčasťou zariadenia sú aj hlasové služby Cortana Premium a Amazon Alexa, skrz ktoré je možné ovládať niektoré časti počítača. Po zvukovej stránke tu nechýba ani podpora pre priestorový zvuk Dolby Atmos cez podporované slúchadlá.

Pozrite siNové ASUS ZenBook sú vďaka tenkými rámikom najmenšie vo svojej triede

Lenovo ThinkPad X1 Extreme by sa mal na slovenskom trhu objaviť v polovici septembra. Cena zatiaľ nebola stanovená, no môžeme odhadovať, že bude približne kopírovať ceny na americkom trhu, kde základná konfigurácia začína na cene 1 859 dolárov. Ako bolo spomínané, konfigurácia s šesť-jadrovým procesorom Intel Core i9 bude k dispozícii až v decembri.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku