Lenovo ThinkPad P40 Yoga je pre tých najnáročnejších

Čínske Lenovo predstavilo nový model Lenovo ThinkPad P40 Yoga, ktorý zaujme hlavne tých najnáročnejších používateľov. V štýle iných Yoga notebookov príde na trh model, ktorý nebude mať problém preklopiť displej o takmer 360°, ale ani vydržať denno-denné náročné používanie.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga 3
ZDROJ | Lenovo

V sérii ThinkPad je to jednoducho pravidlom. Šasi je vyrobené z horčíkovej zliatiny a uhlíkových vlákien, aby vydržalo čo najdlhšie, pričom vo vnútri sa ukrýva dostatočný hardvér aj pre tie najťažšie úlohy. 14-palcový IPS displej s rozlíšením 2 560 x 1 440 px je plne dotykový a podporuje aj ovládanie pomocou stylusu Pen Pro s technológiou Wacom Active ES. Ten Lenovo vyrobilo nanovo, pričom ide o kúsok so snímaním 2 048 stupňov prítlaku. Zároveň má byť ergonomické a s dlhou výdržou. 30 sekúnd nabíjania mu vraj dodá dostatok energie na 8 hodín používania.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga 4
ZDROJ | Lenovo

Srdcom má byť až Intel Core i7 poslednej generácie Skylake, poteší i do 16 GB pamäť RAM či dedikovaná grafika NVIDIA Quadro M500M s 2 GB VRAM. SSD pevný disk môže mať do 512 GB, rozšíriť ho môžete SDXC kartou či externým diskom cez USB 3.0 porty. Tých na tele nájdete rovno 3. Samozrejmosťou je HDMI, miniDisplay port či klasika v podaní Ethernetu s gigabitovou priepustnosťou.

https://www.youtube.com/watch?v=I_LmPYsYakM

Operačným systémom je Windows 10, poteší ale možnosť downgradu na Windows 7 Pro. Nový Lenovo ThinkPad P40 Yoga má rozmery 338 x 236 x 19,9, hmotnosť dosahuje takmer 2 kg. Zaujímavosťou novinky je klávesnica Lift ‚n Lock, ktorá sa automaticky vsunie do vnútra v prípade režimu tabletu. Cena novinky by sa mala pohybovať na úrovni 1 399 USD a vyššie v závislosti od výbavy. Na trhu sa objaví začiatkom budúceho roka.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga 8
ZDROJ | Lenovo

ZdrojLenovo

Komentáre k článku