Lenovo ThinkPad P1 – najtenší profesionál s Intel Xeon a Quadro grafikou

Čínske Lenovo prekvapilo novým notebookom pre profesionálov či poriadne náročných používateľov. Lenovo ThinkPad P1 je aktuálne najtenší a najľahší ThinkPad notebook typu pracovná stanica (work station). Výbavu by mu mohol závidieť aj ktorýkoľvek stolný počítač.

ZDROJ | Lenovo

ThinkPad P1 je na prvý pohľad nenápadným ThinkPadom, akých môžete vidieť na pracovných stoloch v openspaceoch kvantum. Jeho rozmery sú 360,6 x 246,3 x 17,8 mm, hmotnosť začína na 1,7 kg. Ide pritom o 15,6″ notebook, takže sa veľmi nevymyká štandardu. Telo je pritom vyrobené z uhlíkových vlákien a odolá obliatiu, zime, vlhkosti, teplu, pádom, prachu či dokonca radiácii alebo hubám.

ZDROJ | Lenovo

Čo ale vôbec nie je štandard je jeho hardvérová výbava. Začnime displejom. Ten má 15,6″ uhlopriečku, je typu IPS a môže mať rozlíšenie 1 920 x 1 080 px, alebo až 3 840 x 2 160 px. V oboch prípadoch je dotykový, no v prvom ponúkne jas 300 nitov, v druhom slušnejších 400 nitov.

ZDROJ | Lenovo

V prvom prípade pokrýva 72% NTSC a 100% sRGB, v druhom 100% Adobe RGB farebného gamutu a 10-bitovú farebnú hĺbku. Nad displejom je HD webkamera a snímače pre Windows Hello.

ZDROJ | Lenovo

O chod aj tých najnáročnejších aplikácií sa stará Intel Core i5, i7, alebo i9 Coffee Lake, alebo Intel Xeon procesor. Dostatok operačnej pamäte má zabezpečiť do 64 GB DDR4 RAM. Grafickú stránku má na starosti integrovaná grafika, alebo NVIDIA Quadro P1000, alebo P2000. Dostatok miesta na aplikácie zas do 4 TB NVMe SSD disk. Výbava hodná stolného počítača…

ZDROJ | Lenovo

Pripojenie periférií zabezpečuje dvojica USB-C (USB 3.1), dvojica Thunderbolt 3 portov a jeden HDMI port. Nechýba ale ani Ethernet port a čítačka SD kariet. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi ac a Bluetooth 5.0. Profesionálov poteší aj snímač odtlačku prsta. O chod sa má starať 80 Wh batéria. Nabíja sa cez USB-C port.

https://www.youtube.com/watch?v=1s8AwCyrY7Q

https://www.youtube.com/watch?v=POsodvB2Mbk

Nie je preto prekvapením, že cena začína na sume takmer 1 950 dolárov (bez dane). Na trhu sa má objaviť v priebehu tohto mesiaca. Cenu pre náš trh zatiaľ nepoznáme.

ZDROJ | Lenovo

Komentáre k článku