Lenovo ThinkPad L-series – novinka s 8. generáciou Intel procesorov

ZDROJ | Lenovo

Lenovo predstavilo novú verziu ThinkPad L-series notebookov. Ide o prvé pracovné stroje s 8. generáciou Intel procesorov. Pôjde o dva nové modely L390 a Yoga L390.

Čínska značka Lenovo si pre nás tesne pred Vianocami pripravila nový lineup notebookov zo série ThinkPad L-Series. Ide o lacnejšie verzie vlajkových lodí ThinkPad.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo Legion Y720T – hráčska bedňa so slušným výkonom

Napriek tomu, že notebooky majú označenie ThinkPad, nejde o klasické ThinkPady s odolným telom, ktoré ponúkajú super výkonné stroje na akúkoľvek prácu, ale skôr o ich dostupnejšie verzie.

Hlavným rozdielom je, že model Yoga je flexibilný a viete ho pomocou kĺbu ohnúť okolo svojej osi. Oproti predchodcom sú novinky aj ľahšie. Obe disponujú 13,3″ Full HD displejom. Okrem podpory pre procesory 8. generácie, disponujú novinky pamäťou DDR4 RAM až do výšky 32 GB.

Medzi zabudované funkcie patrí napríklad čítačka odtlačkov prstu či infračervená webkamera, ktorá dokáže zoskenovať vašu tvár a odomknúť počítač v rámci funkcie Windows Hello. Samozrejmosťou pri modeli Yoga L390 je dotyková obrazovka.

Po stránke konektivity notebookom nechýba USB-C port na napájanie, HDMI port či port pre Micro SD kartu. Lenovo L390 sľubuje výdrž na jedno nabitie 14 hodín a model Yoga L390 sľubuje 12 hodín.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siNa Slovensko dorazila nová generácia notebookov Lenovo Yoga a ThinkPad

Cena za základný model je 659 dolárov s tým, že základný model verzie Yoga L390 začína na vyššej cene 889 dolárov. Tá sa samozrejme môže vyšplhať podľa konfigurácie. K dotykovému modelu Yoga vám Lenovo navyše pribalí Active Pen stylus pero na lepšie ovládanie a prácu.

Pokiaľ vás novinky z dielne Lenovo zaujali, kúpiť by sa mali dať ešte v priebehu tohto mesiaca. Dostupnosť na slovenskom trhu je zatiaľ otázna, no skôr či neskôr by sa mali objaviť aj na pultoch našich obchodov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku