Lenovo ThinkBook Plus ponúkne e-ink displej na rýchle poznámky a ilustrácie

ZDROJ | Lenovo

Nový notebook ThinkBook Plus od spoločnosti Lenovo opäť siaha po technológii e-ink. Tentokrát ju však namiesto klávesnicovej časti nájdeme na vonkajšej strane, kde napríklad zastúpi úlohu rýchleho poznámkového bloku.

Spoločnosti Lenovo nie je technológia e-ink vôbec vzdialená. V minulosti sme sa s ňou už mohli stretnúť aj v notebooku Lenovo Yoga Book C930, kde sekundárny e-ink displej nahradil fyzickú klávesnicu. Aj keď nešlo o úplný prepadák, e-ink displej fyzickú klávesnicu skrátka dosť dobre nenahradí. Nový Lenovo ThinkBook Plus má preto e-ink displej na vonkajšej strane veka.

Čiernobiely e-ink displej s uhlopriečkou 10,8“ na vonkajšej strane notebooku poslúži na rýchle zapisovanie poznámok alebo kreslenie pomocou dotykového pera Lenovo Precision Pen. Displej dokáže zobrazovať aj prijaté notifikácie a to dokonca aj v prípade, že je notebook zatvorený a systém v režime spánku.

ZDROJ | Lenovo

Ručne písané poznámky je možné automaticky ukladať v službe Microsoft OneNote. Pri bežnom používaní sa na vonkajšom displeji môžu zobrazovať ľubovoľné ilustrácie, vďaka ktorým si budú môcť používatelia svoj ThinkBook Plus personalizovať podľa svojich predstáv.

Pozrite siLenovo Yoga 5G prekvapuje podporou 5G sietí a až 24-hodinovou výdržou batérie

Vo vnútri už nájdeme štandardný 13,3“ IPS displej s Full HD rozlíšením, ktorému nechýba ani zobrazovací štandard Dolby Vision. O ozvučenie sa postarajú reproduktory od spoločnosti Harman, ktorým budú pri videohovoroch sekundovať mikrofóny s certifikáciou Skype. Súčasťou notebooku bude aj hlasová asistentka Amazon Alexa, ktorá bude fungovať aj bez otvorenia notebooku.

ZDROJ | Lenovo

Čo sa týka zvyšku hardvéru, momentálne vieme iba o prítomnosti 10. generácie procesorov Intel Core, SSD úložiska a možnej prítomnosti pamätí Intel Optane. Štandardom v prípade pracovných notebookov spoločnosti Lenovo je už aj snímač odtlačkov, ktorý už tradične dopĺňa webkamera s fyzickou krytkou.

Pozrite siLenovo prichádza s 21,9″ Smart Frame displejom

Lenovo ThinkBook Plus sa má objaviť v predaji už v priebehu marca, pričom v základnej konfigurácii bude dostupný už od 1 199 dolárov. Predaj na našom trhu však zatiaľ výrobca nepotvrdil.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku