Lenovo Smart Cast – smartfón s laserovou QWERTY klávesnicou

Lenovo Smart Cast

Lenovo na prebiehajúcej konferencii Lenvoo Tech World predstavuje viacero nových zariadení, medzri ktorými sa mihli aj nejaké koncepty. Nie len nejakým je Smart Cast, akýsi smartfón s projektorom.

Lenovo Smart Cast

Ten však nie je hocijaký, ale laserový. Vďaka tomu vie (presnejšie mal by vedieť) zobrazovať akýkoľvek obraz zo smartfónu na stenu. Áno, smartfóny s piko projektormi sme tu už mali a áno, neujali sa. Lenovo si je toho vedomé a okrem „obyčajnej“ projekcie pridáva Smart Castu čosi navyše.

Otočením časti so šošovkou a vyklopením stojana pri fotoaparáte je totiž možné Smart Cast postaviť a vysielať projekciu QWERTY klávesnice priamo pred smartfón! Samozrejme, vďaka projektoru to nemusí byť len QWERTY klávesnica, ale napríklad aj klávesy piana či iné nástroje alebo dokonca dotykový displej. Šikovné, čo poviete?

Lenovo Smart Cast

Každopádne, tešiť sa je zatiaľ zbytočné. Lenovo Smart Cast je zatiaľ len konceptom. Kedy a či vôbec sa dostane do reálnej produkcie je zatiaľ veľkou neznámou. Aj napriek tomu musíme uznať, že Lenovo vie ešte stále vymyslieť v pomerne nudnom svete smartfón čosi nové.

Lenovo Smart Cast

Zdroj a foto: Lenovo

Komentáre k článku