Lenovo Smart Assistant – ďalší hlasový asistent na trhu

ZDROJ | Lenovo

Gogle Home a Amazon Echo doplní v roku 2017 nový hlasový smart pomocník – Lenovo Smart Assistant. Milovníci asistentky Alexa si prídu na svoje.

lenovo-smart-assistant3
ZDROJ | Lenovo

Hlasoví asistenti sa stali minulý rok relatívne populárnymi. V podstate v sebe spájajú viac inteligentných funkcií a sú akýmsi prostredníkom pre spotrebiče smart domácnosti. Na našom trhu sú zatiaľ vidieť iba zriedkavo a to aj kvôli jazykovej bariére.

Lenovo so svojím Smart Assistantom, ktorý bol predstavený na výstave CES 2017, sa chce do rodiny hlasových asistentov pridať týmto elegantným zariadením s integrovanou asistentnkou Alexa, známou z Amazon Echo.

lenovo-smart-assistant1
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siAmazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

Dizajnovo Lenovo Smart Assistant pripomína práve Amazon Echo a to aj z dôvodu, že práve Amazon spolupracoval na výrobe.

Pre pripomenutie, asistentka Alexa dokáže pomôcť s aktualizáciou kalendára, hraním hudby, vytvorením zoznamu a ďalšími funkciami zo smartfónu. Nechýba otváranie dverí, komunikácia so svetlami či žalúziami.

Na vrchnej časti nájdete osem 360° mikrofónov so zabudovanou funkciou potláčania ozveny a hluku. Táto časť zároveň slúži ako kvalitný reproduktor. Jedna z verzií dokonca disponuje profesionálnym zvukom Harman Kardon audio.

lenovo-smart-assistant2
ZDROJ | Lenovo

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

Cena Lenovo Smart Assistant bude 129 dolárov a za edíciu s Harman Kardon audiom si zaplatíte 179 dolárov. Dostupný bude už v máji 2017.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdrojslashgear

Komentáre k článku