Lenovo na Slovensku uviedlo bestseller Moto G4 Plus

Boli sme pri uvedení očakávanej novinky Moto G4 Plus. Máme pre vás aj špeciálne 360º video s prvými dojmami priamo z predstavenia na Slovensku.

RECENZIALenovo Moto G4 Plus – prekvapivý výkon a výborné fotky

Lenovo na Slovensku pod značkou Moto predáva aj obľúbené smartfóny pôvodne amerického výrobcu. Že ide o atraktívne kúsky, sme sa presvedčili už pri uvedení prvej štvorice Moto smartfónov začiatkom roka. Teraz prichádza Moto bestseller. Smartfón Moto G4 plus totiž bude útočiť najmä cenou, za ktorú vám ponúkne naozaj bohatú výbavu.

Lenovo_moto_G4_plus_28

Ocitli sme sa aj s množstvom fanúšikov značky, ktorých Lenovo na predstavenie pozvalo, v Šamoríne. Netradičné priestory zabezpečili dokonalú atmosféru pre predstavenie novinky. Najskôr sa však výrobca pochválil číslami. Na Slovensku je totiž Lenovo dvojkou v predaji smartfónov a patrí mu 20% trhu. Len pre vašu informáciu, je to cca. 48 000 smartfónov, ktoré Lenovo predalo na Slovensku za 2. štvrťrok 2016.

Lenovo_moto_G4_plus_26

Na pódium sa opäť postavil Marek Tóth z Lenova, ktorý smartfónmi doslova žije nielen v práci, ale aj vo voľnom čase. Jeho prezentácie patria k tým najlepším, a tak nás neprekvapuje, že Lenovo si rado na predstavenia noviniek pozýva aj fanúšikov z Facebooku, pre ktorých je podobná akcia veľkým zážitkom.

Lenovo_moto_G4_plus_24

Lenovo_moto_G4_plus_11

Lenovo_moto_G4_plus_10

Hlavnou témou večera bola novinka Lenovo Moto G4 Plus. Smartfón, ktorý si kúpite už od dnes za 269 €. Novinka sľubuje všetko, na čo ste od Moto smartfónov zvyknutí, teda aj známe Moto akcie, kedy si napríklad pohybom ruky s telefónom rýchlo aktivujete fotoaparát, prednú selfie kameru alebo svietidlo. Nechýba ani čistý OS Android vo verzii 6.0.1 s garanciou minimálne 2 aktualizácií. Navyše v akcii pridáva Lenovo bezplatne navigáciu Sygic pre Európu.

Lenovo_moto_G4_plus_22

Lenovo Moto G4 Plus je opäť Dual SIM smartfónom a ponúkne veľký 5,5-palcový Full HD displej. Na Slovensku sa bude predávať v 16 GB verzii s 2 GB pamäťou RAM. Výhodou je možnosť rozšírenia pomocou pamäťových kariet. Novinku sme už v redakcii testovali, recenziu Moto G4 Plus sme zverejnili už dnes ráno!

Lenovo_moto_G4_plus_13

Lenovo upozornilo aj na rýchle nabíjanie vďaka podpore TurboPower. Za 15 minút dokážete nabiť smartfón na 6 hodín používania. Potrebný 25 W adaptér pritom nájdete v balení novinky, rovnako ako ochrannú fóliu na displej či kryt smartfónu. Novinka bude dostupná v čiernej a bielej verzii.

PREČÍTAJTE SI RECENZIULenovo Moto G4 Plus – prekvapivý výkon a výborné fotky

Lenovo_moto_G4_plus_12

Veľkým lákadlom má byť fotoaparát. Ten má rozlíšenie 16 Mpx a ponúka laserové zaostrovanie spolu s automatickým zostrovaním s fázovou detekciou. Známy benchmark pre fotoaparáty DxOMark novinke pridelil až 84 bodov. To je viac, ako získal napríklad Apple iPhone 6S či dokonca nový Huawei P9.

Lenovo_moto_G4_plus_20

O kvalitách fotoaparátu rozprával aj známy fotograf Peter Frolo. Áno ten Peter Frolo, ktorý fotí skvelé titulky pre náš časopis TECHBOX. Ocenil najmä detaily a kresbu na fotografiách, vynikajúcu prácu s protisvetlom a verné farby. Odvážil sa pripomenúť, že niektoré fotografie sú kvalitou takmer na úrovni fotografií z 50 Mpx zrkadlovky, a to je už silná káva.

Lenovo_moto_G4_plus_15

Ako sme už spomínali, Lenovo Moto G4 Plus sa dnes začína predávať na Slovensku. Okrem recenzie, ktorú sme si pre vás pripravili si môžete pozrieť aj zaujímavé 360º video, ktoré sme natočili priamo pri predstavení novinky v Šamoríne. Rozhodne si netradičnú formu videa a prvé dojmy z novinky nenechajte ujsť.

https://youtu.be/w-KGQ_r90z0

PREČÍTAJTE SI RECENZIULenovo Moto G4 Plus – prekvapivý výkon a výborné fotky

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku