Lenovo prichádza s 21,9″ Smart Frame displejom

ZDROJ | Lenovo

Aj keď sa nám môže na prvý pohľad zdať, že Lenovo ponúka podobné zariadenie ako je Samsung The Frame, rozdielov tu nájdeme oveľa viac.

V dnešnej dobe nie je zrejme používateľ, ktorý nemá stovky, či tisícky vlastných digitálnych fotografií. Drvivá väčšina z nich je „uväznená“ v útrobách mobilných zariadení, na pevných diskoch, alebo ako záloha v cloude.

ZDROJ | Lenovo

Fotorámik je veľmi dobrý nápad, ako si oživiť spomienky na pekné chvíle. Bežné fotorámiky však zaspali vývoj, za pomerne vysokú cenu zvyčajne neponúkajú kvalitné rozlíšenie, ani žiadne pridané funkcie. Tablety, ktorými sa dajú ľahko nahradiť, zase nie sú stavané na 24-hodinovú prevádzku.

Lenovo na CES 2020 ukázalo model, ktorý voľne nadväzuje na jeho Smart Display 7, 8 a 10, nemá však Google Assistant a nedokáže streamovať zo služieb Apple Music, Spotify či YouTube. Lenovo Smart Frame je prepravený zobrazovať vaše fotografie.

Inteligentné displeje majú integrovaného hlasového asistenta Google, reproduktor a Chromecast. So softvérom Lenovo Smart Display môžete pomocou hlasu ovládať viac ako 30 000 smart výrobkov. ZDROJ | Lenovo

O perfektný obraz sa stará nielen displej s rozlíšením 1 920 x 1 080 pixlov s 85-stupňovým pozorovacím uhlom, ale aj jeho antireflexná vrstva, ktorá mu dáva matný povrch.

Lenovo využíva umelú inteligenciu, ktorá vyberie najlepšie fotografie, ako aj ideálne zobrazenie na displeji. Nechýba svetelný senzor, ktorý upravuje jas obrazovky podľa intenzity okolitého svetla v miestnosti. Používatelia majú na výber niekoľko tém, kde si môžu vybrať z rôznych farieb pozadia ako aj možnosť zobrazovania aktuálneho času, dátumu alebo počasia.

Hlavným spôsobom navigácie na fotografiách je sprievodná aplikácia. Ďalšou možnosťou, ako tento inteligentný rám ovládať, sú gestá rúk. V prednej časti sa nachádza snímač pohybu, takže keď zamávate rukou sprava doľava, zmení sa zobrazovaná fotografia.

ZDROJ | Lenovo

Smart Frame sa dá pripevniť na stenu vďaka zacvakávcieho montážneho systému. Ten uľahčí jeho pripevnenie na stenu a umožní lepšiu správu pre nevyhnutný napájací kábel. Zariadenie sa dá umiestniť vertikálne aj horizontálne.

Aj keď momentálne Smart Frame neumožňuje prehrávanie hudby a videí, má v sebe zabudované 2-wattové reproduktory a mikrofón. Podľa hovorcu spoločnosti ide o prípravu do budúcnosti, keď môže Smart Frame dostať upgrade a získať tak napríklad podporu hlasových asistentov.

Lenovo Smart Frame sa dodáva s bezplatnou aplikáciou, ktorá obsahuje stovky umeleckých diel, takže používatelia si môžu skrášliť svoj príbytok skutočným umením. Zariadenie sa začne predávať v USA od augusta 2020 za 399 dolárov (bez miestnej dane). Drevený rám sa bude dať dokúpiť za ďalších 40 dolárov.

Ak teda porovnáme Lenovo Smart Frame so Samsung The Frame, vidíme, že v prípade Lenova ide o inteligentný fotorámik, kým v prípade Samsungu dostane používateľ dizajnový televízor s akousi umeleckou nadstavbou.

ZdrojLenovo,9to5Google

Komentáre k článku