Lenovo predstavilo prvý skladací notebook na svete

ZDROJ | Lenovo

Flexibilné OLED panely nebudú využívať iba skladacie smartfóny, ale aj notebooky. Prvým z nich je nový notebook Lenovo z rodiny ThinkPad X1 s 13,3“ OLED obrazovkou s 2K rozlíšením.

https://youtu.be/_XBU_xxpsQk

Lenovo už niekoľko rokov spája výhody notebookov a tabletov do jednotného zariadenia v podobe hybridných notebookov zo série Yoga. Teraz sa táto filozofia dostáva na celkom novú úroveň vďaka flexibilnému OLED panelu, ktorý pokrýva celú plochu nového hybridu z rodiny Lenovo ThinkPad X1.

ZDROJ | Lenovo

Notebook pokrýva 13,3“ OLED panel s 2K rozlíšením od spoločnosti LG Display, ktorý je možné zložiť na polovicu. Pri plnom otvorení pôsobí zariadenie ako 13,3“ tablet. Po zložení na polovicu zostáva jedna polovica obrazovky aktívna.

Pri zložení na polovicu má používateľ k dispozícii kompaktnejšie zariadenie, napríklad na čítanie kníh na cestách, alebo aj na kreslenie a písanie poznámok s pribaleným dotykovým perom. Notebook má vážiť menej než 1 kilogram.

Pozrite siLenovo Ego – smart hodinky za 25 eur, ktoré klamú telom

V polovičnom otvorení sa v spodnej časti obrazovky zobrazí digitálnalna klávesnica, no súčasťou balenia by mala byť aj bezdrôtová mechanická klávesnica s trackpadom. Po hardvérovej stránke má ísť o pomerne obyčajný notebook postavený na Windowse a procesoroch Intel Core.

Ďalšie detaily o hardvéri a cene však zatiaľ nepoznáme. Novinka ešte stále nemá ani len oficiálny názov a momentálne je v štádiu prototypu. Lenovo totiž plánuje skladací notebook vydať až budúci rok, kedy o ňom poskytne aj ďalšie informácie.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku