Lenovo PHAB2 a PHAB2 Plus – cenovo dostupné phablety

Lenovo PHAB2 PlusZDROJ | Lenovo

Lenovo na prebiehajúcej konferencii Lenovo Tech World 2016 v San Franciscu hneď v prvý deň predstavil niekoľko noviniek. Popri vlajkovej lodi, phablete Lenovo PHAB2 Pro, dostali priestor aj cenovo dostupnejší súrodenci.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2 PlusZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo PHAB2 Pro je prvým smartfónom projektu Tango

Lenovo PHAB2 a PHAB2 Plus majú s veľkým bratom zhodnú veľkosť displeja, kapacitu batérie a technológie, vylepšujúce zvukový výstup. Rozmerovo medzi mini nie sú rozdiely natoľko markantné, aby ich od seba diametrálne odlišovali.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2ZDROJ | Lenovo

Aj PHAB2 a PHAB2 Plus majú veľký, 6,4-palcový IPS displej. Jeho rozlíšenie v modeli „Plus“ je Full HD. Narozdiel od neho má najlacnejší PHAB2 rozlíšenie len HD, teda 720 x 1 280 px. Na tak veľkej ploche bude jeho „zrno“ viditeľnejšie, no určite to prospeje výdrži batérie.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2 PlusZDROJ | Lenovo

Oba modely poháňajú procesory MediaTek. U PHAB2 Plus je to 8-jadrový MTK 8783, chod PHAB2 má na zodpovednosť štvorjadro MTK 8735. Pamäte však majú zhodné. V prípade RAM je to 3 GB a u flash 32 GB. U oboch je možné na rozšírenie pamäte microSDXC kartou do 128 GB využiť jeden zo slotov pre SIM kartu.

O energiu, dodávanú obom novinkám s OS Android 6.0, sa stará Li-Ion batéria s kapacitou 4 050 mAh. Pozornosť však teraz zamerajme na ich fotoaparáty.

Lenovo PHAB2
Lenovo PHAB2ZDROJ | Lenovo

PHAB2 Plus má dvojitý hlavný fotoaparát s 13 Mpx snímačom Milbeaut ISP od Fujitsu. Laserové zaostrovanie s fázovou detekciou majú zabezpečiť kvalitný obrazový výstup. Predná kamera dostala 8 Mpx snímač a prisvetleniu napomáha LED dióda.

Lenovo PHAB2 Plus
Lenovo PHAB2 PlusZDROJ | Lenovo

PHAB2 je vybavený jednošošovkovým hlavným fotoaparátom s 13 Mpx snímačom a fázovou detekciou zaostrovania. Vpredu je jednoduchšia 5 Mpx web kamera, v jeho prípade bez prisvetľovacej diódy.

Lenovo PHAB2
Lenovo PHAB2ZDROJ | Lenovo

Pri PHAB2 Plus nesmieme opomenúť prítomnosť snímača odtlačkov prstov, umiestneného pod hlavným fotoaparátom. Oba modely potešia hudobných fajnšmekrov podporou technológií Dolby Atmos a Dolby Audio Capture 5.1.

https://www.youtube.com/watch?v=BjlPbqgBSuc

Nové phablety od Lenovo, modely PHAB2 a PHAB2 Plus majú byť globálne dostupné od septembra 2016 za ceny 199 $ (PHAB2), resp. 299 $ (PHAB2 Plus).

ZdrojLenovo

Komentáre k článku