Lenovo P320 Tiny – výkonný počítač s váhou MacBooku Air

ZDROJ | Lenovo

Lenovo P320 Tiny je novým počítačom spoločnosti, ktorý, ako už z názvu vyplýva, si môžete zobrať takmer kdekoľvek. Navyše má dostatok výkonu aj pre náročných používateľov.

Trend zmenšovania či down-sizingu sa nedotkol len áut, notebookov či telefónov. Vďaka zmenšovaniu čipov, ktoré je ešte stále možné, sa stretávame aj s čoraz menšími počítačmi. Ako príklad by sme mohli uviesť modulárny počítač od HP či už pomerne zastaralý Mac Mini od Apple.

Do tohto segmentu sa chce zaradiť aj Lenovo so svojím najnovším prírastkom, Lenovo P320 Tiny. Krabička s rozmermi 3,55 x 18 x 18 centimetrov je pomerne kompaktná, najlepším fyzickým parametrom je ale váha. Celý počítač má len 1,31 kilogramu, čo je rovnako, ako 13-palcový MacBook Air.

ZDROJ | Lenovo

V malom tele ale Lenovo skrýva dostatok výkonu takmer pre každého. Náročný používateľ sa v najvyššej konfigurácii môže spoľahnúť na Intel Core i7-7700T Kaby Lake, štvor-jadrovú grafickú kartu NVIDIA Quadro P600, ktorá je špeciálne určená pre profesionálov, napríklad pri práci s 3D obsahom. Dostupných môže byť tiež 32 GB DDR4 2 400 MHz operačnej pamäte RAM.

Pozrite siLenovo ThinkPad oslavuje 25 rokov!

Úložisko môže mať až 2TB SSD pamäte, ktoré budú v dvoch slotoch M.2 SSD. Po stránke konektivity je Lenovo P320 Tiny vybavený nadštandardne. Nechýba šesť USB 3.0 portov, rovnako šesť DisplayPortov, 3,5 mm jack aj gigabit ethernet.

ZDROJ | Lenovo

Jedinou nevýhodou, ktorú takéto malé telo prináša je nabíjací kábel. Na ňom sa totiž nachádza veľký adaptér, ktorý poznáme z nabíjačiek na notebooky.

Lenovo P320 Tiny by mal byť na trh v najbližších dňoch, a to za cenu začínajúcu na 800 dolároch. Najvyššia konfigurácia však môže byť aj raz tak drahá, preto sa nechajme prekvapiť.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku