Lenovo oslavuje 25. výročie značky ThinkPad novým modelom

ZDROJ | Lenovo

Notebooky ThinkPad boli vždy zárukou kvality, odolnosti a perfektného výkonu. Tento rok oslavujú už svoje 25. výročie a to pod patronátom ich aktuálneho majiteľa, značky Lenovo.

https://www.youtube.com/watch?v=CUHumNvEdWM&feature=youtu.be

Pre spresnenie, séria ThinkPad patrila na začiatku svojej histórie pod značku IBM. Keď sa spomenie ThinkPad dnes, mnohých určite napadne červený TrackPoint, ktorý je priamo integrovaný do tela klávesnice.

ZDROJ | Lenovo

ThinkPad bol navrhnutý Richardom Sapperom a zostrojený v Yamato Labs v Japonsku. Pôvodný ThinkPad 700C bol predstavený 5. októbra 1992. Inšpiráciu čerpal z tradičnej japonskej „bento box“ a značil začiatok cesty. V priebehu niekoľkých mesiacov vyhral viac ako 300 ocenení a stal sa symbolom prestíže pre prezidentov a riaditeľov firiem.

https://www.youtube.com/watch?v=yKa-Als5wWs&feature=youtu.be

Pozrite siZNAČKY | Lenovo – od digitáliek po jednotku na trhu s počítačmi

ThinkPad ušiel od roku 1992, kedy uzrel po prvýkrát svetlo sveta, dlhú cestu. Bol na vrchole hory Mount Everest, bol pod hladinou oceánu a dokonca sa mu podarilo aj zažiť voľný pád z lietadla. S ThinkPadom sa tiež pracuje na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS a tiež je zariadenie vystavené v Museum of Modern Art v New Yorku.

ThinkPad je po celom svete využívaný množstvom vedcami pre spoľahlivú prácu a pre solídnu odolnosť, ktorá vydrží aj tie najtvrdšie podmienky.

Spoločnosť Lenovo sa rozhodla osláviť slávnostné výročie tejto značky vydaním špeciálnej retro verzie zariadenia Lenovo ThinkPad.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Carbon – kompaktnejší než kedykoľvek predtým

Samotný notebook s označeným ThinkPad 25 je postavený na aktuálnom modeli ThinkPad T470. Vo vnútri nájdeme siedmu generáciu procesorov Core i7 od Intelu, 16 GB RAM a 512 GB úložisko.

Po grafickej stránke sa môžeme tešiť na Nvidia GeForce 940MX grafický čip. Okrem USB-C portu (Thunderbolt 3) na notebooku nájdete aj tri klasické USB porty, čítačku SD kariet, HDMI port a Ethernet port. Výhodou je aj zabudovaný snímač odtlačku prsta.

Operačný systém je samozrejme zastúpený najnovším Windows 10. Cena Lenovo ThinkPad 25 začína na 1 899 dolároch, čo rozhodne nie je málo, no na druhej strane sa jedná o limitovanú retro verziu zariadenia.

Pozrite siLenovo Legion roadshow – stretnutie hráčov a herných mašín

My želáme sérii ThinkPad ešte veľa úspechov a veríme, že nám bude naďalej prinášať kvalitné a odolné biznis notebooky, ktoré nesklamú v žiadnej situácii.

V prípade, že vás zaujíma značka Lenovo ThinkPad, prečítajte si nás tématický článok o kompletnej histórii spoločnosti Lenovo.

https://www.youtube.com/watch?v=D-2s3qq_HnU&feature=youtu.be

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku