Lenovo Moto E4 a E4 Plus – lacné kúsky aj s 5 000 mAh batériou

Lenovo má v týchto horúcich dňoch horúce novinky. Spoločnosť ukázala dva modely nižšej strednej triedy so slušnou výbavou a ešte lepšou cenou. Na krátky moment sme mali možnosť si ich vyskúšať, takže vám prinášame rovno aj prvé živé zábery tejto dvojice.

Zaujímavosťou noviniek je, že už nebudú v predaji s logom Lenovo, ale s logom Motorola. To by malo postupne nahradiť všetky modely výrobcu. Motorola tak ožije na celom svete, nielen v USA.

Lenovo Moto E4

Zatiaľ sa ale budeme stretávať ešte stále s označením smartfónov po starom, teda Lenovo Moto. Moto E4 ako smartfón strednej triedy s pomerne malým displejom, ale aj telom prinesie priemernú výbavu zabalenú v kovovom tele.

To je spracované už na prvý pohľad veľmi slušne. Celá zadná strana je z jedného kusa hliníka v kombinácii s plastom kvôli anténam. Okrem okrúhleho loga Motorola je v kruhu osadený aj fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx s dual tone LED bleskom, no len s HD videom.

Displej má 4,7″ má HD rozlíšenie. Je uložený pod 2.5D sklom. Nad ním je 5 Mpx webkamera s LED bleskom, čo sa v tejto triede len tak nevidí. Selfie maniaci si prídu na svoje. Pod displejom je Home tlačidlo so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov.

Procesor je 4-jadrový od MediaTeku s taktom 1,25 GHz. Pamäť RAM má 2 GB, vnútorná pamäť ponúkne 16 GB. Rozšíriť ju je možné pomocou microSDXC karty.

Batéria má kapacitu 2 800 mAh a dobíja sa cez klasický microUSB port. Batéria je však navyše vyberateľná. Operačný systém je Android 7.1.1 bez nadstavby, navyše ponúkne niekoľko Moto funkcií.

A to najlepšie na záver. Lenovo Moto E4 bude u nás v predaji za cenu 149 €. Predávať sa bude v troch farbách – modrej, tmavosivej a zlatomedenej.

recenziaLenovo Moto E4 Plus – kovový obor so silnou batériou s výdržou aj tri dni

Lenovo Moto E4 Plus

Na väčší, ťažší a tučnejší model taktiež Lenovo použilo požehnane kovu. Zadná strana je plne odoberateľná ako pri modeli E4, no batériu z neho nevyberiete. Tá má ale špičkovú kapacitu až 5 000 mAh!

Moto E4 je väčší nielen kvôli väčšej batérii, ale aj kvôli displeju. Ten má 5,5 palca a HD rozlíšenie. Aj tu je displej ukrytý pod odolným sklom s 2.5D zaoblením. Nad displejom je 5 Mpx webkamera, ktorá má taktiež LED blesk pre selfie maniakov.

Pod displejom je dotykové Home tlačidlo s čítačkou odtlačkov prstov. Ten bude podobne ako pri modeli Moto E4 podporovať aj gestá.

O chod sa stará 4-jadrový MediaTek procesor, 3 GB RAM a 16 GB vnútorná pamäť. Tú je samozrejme možné rozšíriť microSDXC kartou.

Hlavný fotoaparát má 13 Mpx, ale opäť len HD video čo celkom prekvapí. Nechýba však dual tone LED blesk. Aj v tomto prípade je operačným systémom Android 7.1.1.

Väčší a vybavenejší model E4 Plus bude u nás za cenu 199 €. V predaji budú dve farby – tmavosivá a zlatá. Samozrejmosťou aj v tomto prípade je dual SIM verzia.

Komentáre k článku