Lenovo Miix 630 – hybrid s procesorom Snapdragon 835

Pred mesiacom spoločnosť Qualcomm na svojej konferencii predstavila prvé notebooky s mobilnými ARM procesormi. Teraz sa ponuka týchto unikátnych zariadení rozrastá o Lenovo Miix 630.

Lenovo Miix 630 je v podstate tablet s pripojiteľnou klávesnicou a v mnohom sa podobá na Microsoft Surface. Táto novinka od Lenova sa ale od Surface líši tým najpodstatnejším komponentom a to procesorom. Miix 630 poháňa mobilný procesor Snapdragon 835, ktorý využívajú aj smartfóny vyššej triedy.

https://youtu.be/iikJIJNgU74

Microsoft si pre procesory ARM pripravil špeciálnu edíciu Windows 10 S, na ktorej bežia iba aplikácie stiahnuté z oficiálneho obchodu Microsoft Store. Našťastie je tu možnosť bezplatnej aktualizácie na plnohodnotný operačný systém Windows 10, na ktorom fungujú štandardné programy.

ZDROJ | Lenovo

Pozrite siLenovo ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga – novinky s Dolby Vision a Amazon Alexa

Použitie ARM procesoru, akým je Snapdragon 835, má hneď niekoľko výhod. Mobilný procesor má pozitívny dopad na výdrž batérie, ktorá by v prípade Lenovo Miix 630 mala vydržať až 20 hodín. Keďže bol Snapdragon 835 stvorený na použitie v telefónoch, nechýba podpora pripojenia na LTE siete.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo do tohto hybridného zariadenia osadilo 12,3-palcový WUXGA+ displej, nad ktorým sa nachádza webkamera s podporou Windows Hello. Do predaja sa dostane niekoľko rôznych pamäťových konfigurácií s 4-8 GB RAM a maximálne 256 GB úložiskom. Interné úložisko je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Ako to u zariadení z tejto kategórie býva, prítomný je iba jeden USB-C port.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Miix 630 bude v predaji v druhom štvrťroku za 799 dolárov. V balení sa má nachádzať aj dotykové pero a klávesnica.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojLenovo

Komentáre k článku