Lenovo Ego – smart hodinky za 25 eur, ktoré klamú telom

ZDROJ | Lenovo

Pri pohľade na nové hodinky Lenovo Ego sa možno nostalgicky vrátite do zlatých čias digitálnych hodiniek z blších trhov. Tieto hodinky sú však modernejšie, než sa na prvý pohľad môže zdať.

Trh smart hodiniek aktuálne ovláda Apple, Samsung, Fitbit a ďalších pár výrobcov, ktorí sa orientujú najmä na prémiové hodinky s čo najväčším množstvom funkcií. Hoci sa Lenovo v minulosti sústredilo na rovnakú kategóriu, dnes to skúša z opačnej strany a na trh uvádza extrémne lacné, no prekvapivo schopné smart hodinky Lenovo Ego.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Ego vydržia na jedno nabitie až 20 dní a to aj napriek tomu, že celých 24 hodín sledujú tep, pohyb a spánok používateľa. Vďaka odolnosti voči vode až do 5 barov dokážu okrem behu alebo cyklistiky sledovať aj plávanie.

ZDROJ | Lenovo

Po spárovaní s akýmkoľvek smartfónom s operačným systémom iOS alebo Android dokážu na 42-mm dotykovej obrazovke zobrazovať prichádzajúce hovory a notifikácie. Hodinky dokonca disponujú aj reproduktorom pre hlasné upozornenia a v spojení so smartfónom na statíve môžu poslúžiť aj ako vzdialená spúšť fotoaparátu.

Pozrite siFitbit Inspire HR – univerzálny fitness náramok

Hoci by si hodinky Lenovo Ego našli svojich fanúšikov aj na našom trhu, spoločnosť ich zatiaľ oficiálne predáva iba na indickom trhu exkluzívne v obchodoch Flipkart a Croma v prepočte za zhruba 25 eur.

ZdrojThe Indian Express

Komentáre k článku