Lenovo bolo na IFA 2019 s Yoga novinkami štedré

Novinky Lenovo Yoga sú medzi prvými, ktoré sa môžu pochváliť splnením podmienok štandardov Project Athena od Intel.

Lenovo Yoga C940 má 14-palcov, konštrukcia je riešená ako 2v1 a je celokovová. TrueBlock krytka má zabrániť prípadnému zneužitiu webkamery, o pohodlné odomykanie notebooku sa stará kamera na rozpoznanie tvárí a nie len pre kreatívnu prácu ponúka C940 stylus a Windows Ink.

ZDROJ | LENOVO

Spoločnosť predstavila funkciu Q-Control, s vlastným hardvérovým tlačidlom Function-Q, ktorá inteligentne chladí zariadenie pomocou prispôsobenia výkonu a zároveň optimalizuje výdrž batérie na 17,5 hodiny pri FHD a 10,5 hodiny pri UHD displeji. Hlasové asistenta Alexa aktivujete aj pri zamknutom monitore.

ZDROJ | LENOVO

Výpočet technickej špecifikácie treba začať 10. generáciou Intel Core i7, a pokračovať s displejom 4K HDR Dolby Vision, Wi-Fi 6 alebo rotačným reproduktorom s Dolby Atmos. Dvakrát leštené hliníkové telo môže mať odtieň Iron Grey alebo Mica.  Yoga C940 bude dostupná od októbra 2019 za 1 549 eur.

ZDROJ | LENOVO

Lenovo Yoga S740 má rovnako 14-palcový displej zapracovaný do celohliníkového štíhleho tela. Aj v tomto modeli je použitý procesor Intel Core 10. generácie. Prihlásiť sa je možné pomocou infračervenej kamery a senzorom TOF. Prívlastok prenosný potrhuje hmotnosť 1,4 kilogramu a hrúbka 18,1 milimetra v najhrubšom mieste.

ZDROJ | LENOVO

Maximálna možná konfigurácia displeja je 4K VESA400 HDRs Dolby Vision s grafickou kartou NVIDIA GeForce. V lenovo vylepšili režim Eye Carem, ktorý redukuje modré svetlo. Spoločnosť prisľúbila novú generáciu detského zámku, ktorá má mať podobné funkcie ako Čas pred displejom, ktorý poznáme z iOS zariadení.

Opäť je prítomná funkcia Q-Control. Výrobca udáva 14 hodinovú výdrž batérie, čo samozrejme závisí od vybranej konfigurácie, a chýbať by nemalo ani rýchlo nabíjanie.

ZDROJ | LENOVO

15-palcová verzia Yoga S740 dostala Intel Core i9 deviatej generácie a výrazne výkonnejšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX1650. Displej si vyslúžil charakteristiky FHD HDR Dolby Vision so svetelnosťou 500 nitov. Ani tu nechýba krytka TrueBlock na webkameru.

Yoga S740 v oboch veľkostiach ponúka tiež čítačku odtlačkov prstov, konštrukčné riešenie 2v1 a farebné odtiene Mica a Iron Grey. Obe veľkostné vyhotovenia sú vybavené rýchlo nabíjaním RapidCharge. V 14-palcovej verzii vydrží batéria na jedno nabitie 13 hodín, v prípade uhlopriečky 15-palcov 15 hodín. Lenovo Yoga S740 bude dostupná od októbra 2019 v cenovom rozpätí 889 až 1 159 eur podľa konfigurácie a uhlopriečky.

ZDROJ | LENOVO

Yoga novinky uzatvára model Lenovo Yoga C640, ktorý ponúka výkon 10. generácie Intel Core i7, funkcie a možnosti zariadenia 2v1, vrátane 360 stupňového závesu, a možnosť pripojenia 4G LTE. Výdrž batérie môže dosiahnuť až 20 hodín. 13-palcovému displeju sa ušla charakteristika FHD, reproduktory sa zasa pýšia optimalizáciou Dolby Atmos a nechýba ani podpora digitálneho pera Lenovo. Uvedenie na trh je naplánované na november 2019 za cenu 859 eur.

 

 

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku