Lenco L-30 a L-400 sú dostupné gramofóny v štýlovom spracovaní

ZDROJ | Lenco

Gramofóny zažívajú posledné roky boom ako už dávno nie. Značka Lenco na tento trend reaguje vydaním nových dostupných kúskov Lenco L-30 a L-400.

Vinylové platne sú moja srdcová záležitosť a zrovna aj pri písaní tohto článku počúvam môj gramofón. Nie je to iba o tom old school retro pocite. Vinylové platne sa skutočne považujú za najkvalitnejšie audio médium keďže sa jedná o poctivý analógový zvuk.

Napriek tomu, že mám zaplatenú službu Spotify, nedám na gramofón dopustiť. Kvalitné gramofóny sa cenovo pohybujú od 300 eur až po niekoľko tisíc eur. Nič však nepokazíte ani lacnejšími kúskami, kde však odporúčam pozerať na značku a kvalitu materiálov. Základom je kvalitná prenoska a rameno.

ZDROJ | Lenco

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Lenco presne takéto kúsky ponúka v podobe modelov Lenco L-30 a L-400. Model L-30 je štýlový gramofón v drevenom spracovaní, ktorý disponuje dvomi rýchlosťami – 33 RPM a 45 RPM a je poháňaný remienkom. Doplnok gramofónu je možnosť USB nahrávania, to znamená, že si svoje platne môžete nahrať digitálne do počítača.

Výhodou gramofónu je tiež integrovaný pred-zosilňovač, takže stačí, keď gramofón zapojíte do reproduktorov a môžete počúvať. Lenco L-30 disponuje aj plastovým krytom proti prachu. Tanier tvorí 300-milimetrová vrstva hliníka. Cena je príjemných 100 libier.

ZDROJ | Lenco

Pozrite siGramofón s Bluetooth a holografickou projekciou poteší vaše zmysly aj peňaženku

Druhým modelom je prémiovejší Lenco L-400, ktorý dizajnovo pripomína gramofóny od značky Audio-Technica. Ide o Direct-Drive gramofón, to znamená, že ho poháňa priamo motor gramofónu a nie remienok. Podobne ako model L-30 umožňuje L-400 nahrávanie hudby do počítača.

Gramofón disponuje pred-zosilňovačom, dvomi rýchlosťami (33 RPM a 45 RPM), krytom proti prachu a špeciálnou Audio Technica moving magnet prenoskou. Cena za tento model je 200 libier, čo je pri tejto výbave viac ako dobré.

ZdrojLenco

Komentáre k článku