LEN PRE ŽENY | Virtuálna vizáž na vašej tvári v reálnom čase. Výmysel alebo skutočnosť?

AR je v anglickom jazyku skratkou dvojice slov „augmented reality“. V slovenskom preklade sa jedná o rozšírenú realitu. Tá nám umožňuje vidieť v reálnom svete okolo nás virtuálne prvky.

ModiFace

POZRITE SI: Doprajte si šatníkového manažéra. Máte na to!

Rozšírená realita sa v poslednom období dotýka aj oblasti módy a najmä vizáže. Mnohé z dám si rady skúšajú rôzne spôsoby líčenia – čierna i modrá špirála, bledý aj svetlý rúž. A tak nám mnohokrát ostávalo iba skúšať, skúšať, skúšať a ešte raz skúšať. Alebo skôr – vyskúšať, odlíčiť, vyskúšať, odlíčiť… Technológie rozšírenej reality nám však umožňujú vzdať sa nekonečného čistenia pleti. Veď práve ono nám neraz dráždi pokožku pleti. Priznajme si, všetkého veľa škodí. S ModiFace nám však tento dráždivý efekt nehrozí. Ako je to možné?

ModiFace

Už v minulom roku na CES 2014 – Consumer Electronics Show 2014, predstavila spoločnosť ModiFace aplikácie 3D Augmented Reality Makeup a Anti-Aging Mirror. Obe aplikácie simulujú rôzne produkty na tvár. Môžete sa pozrieť, ako bude vaša pleť vyzerať po používaní krému proti vráskam i na to, ako daný tieň pôsobí v kombinácii s farbou vašich očí.

„Spočiatku sme boli zameraní na aktivity v rámci spolupráce s malými kozmetickými spoločnosťami,“ vyjadril sa generálny riaditeľ spoločnosti ModiFace, Parham Aarabi. „Po niekoľkých experimentoch s rôznymi predajcami a značkami sme zistili, že okamžitá simulácia produktu na tvári zákazníka by mohla zvýšiť jeho záujem až o 120%. Museli sme sa však zamerať na technologické riešenie v rámci fotografického zobrazenia tváre v reálnom čase. Trvalo to dva roky, ale v súčasnosti sme pripravení.“
Odvtedy, čo sa prvé verzie ModiFace objavili na medzinárodnej výstave CES 2014, ktorá sa každoročne koná v Las Vegas – podstúpila aplikácia rôzne zmeny. Stala sa profesionálnejšou i osobnejšou. Obohatenú o výber rôznych účesov a iných prvkov v rámci vizáže môžete testovať aj na vašom iPhone. ModiFace už totiž funguje aj ako aplikácia na mobilných telefónoch s operačným systémom iOS.

POZRITE SI: Ako budú vyzerať skúšobné kabínky budúcnosti? Ťažká otázka – ľahká odpoveď.

ModiFace aplikuje, resp. renderuje rôzne odtiene v realistickom podaní. A to z každej strany. Objektív umiestnený vpredu na vašom mobilnom telefóne zosníma vašu tvár. Podľa vašej chuti i nálady si môžete zvoliť rôzne kombinácie očných tieňov, rúžov atď. Ak ste s vizážou spokojná, môžete ju exportovať aj do 2D obrazu. A či už ju len umiestnite na sociálnu sieť, alebo sa ňou skutočne inšpirujete a doprajete ju svojej tvári – to je iba na vás.

ModiFace

Oslovila vás táto aplikácia? Ste majiteľkou iPhone či Android? Tak si to rovno namierte do iTunes alebo Google Play, kde si môžete aplikáciu MakeUp App bezplatne vyskúšať.

ModiFace takiež nepredstavil len aplikáciu určenú pre iPhone. Funguje aj v zrkadlovej verzii. Čo tým myslíme. Mirror. Displej Mirror obsahuje priestorové rozpoznávanie tváre a takisto i ostatné spomínané funkcie aplikácie. Avšak bonusom je niekoľko užitočných nástrojov, ktoré majitelia Mirror môžu taktiež využiť. ModiFace Mirror je možné nastaviť i tak, že sa aktivuje iba pri pohľade do zrkadla v jeho blízkosti. Rovnako je možné, aby automaticky odporúčalo zákazníkovi produkty, ktoré sú vhodné pre jeho typ tváre. ModiFace môže aplikovať na tvár produkty, s ktorými uzatvorili partnerskú zmluvu.

Foto: ModiFace

Komentáre k článku