LEN PRE ŽENY | So selfie rukou nebudete vyzerať ako samotár

Jedným z tvorivých princípov, ktorý bol populárny najmä v druhej polovici minulého storočia, zmenou kontextu objektu vytvára umenie. Veď kto nepozná ten podpísaný pisoár vystavený v galérii? A to je len príklad. Aj dnes množstvo „umelcov“ vytvára akési umelecké diela, alebo v mnohých prípadoch produkty prostredníctvom tohto princípu.

Selfie Arm

Dvaja konceptuálni „umelci“ Aric SneeJustin Crowe sa zameriavajú vo svojej tvorbe na dizajn prepájajúci ľudí s technológiami. Snee a Crowe majú však tiež svoje dni – ako každý umelec. Vytvorili „selfie ruku“, ktorou apelujú na myšlienku, že ľudská bytosť zväčša nemá rada samotu a ešte menej rada vyzerá, že je sama, že sa ocitá mimo spoločnosti. Vylúčená. Kontroverzná ruka je vyrobená z ľahkého sklolaminátu, je ľahko prenosná. A keď sa pomocou nej fotíte, vyzerá to skutočne zvláštne. Našťastie je „selfie ruka“ iba akýmsi muzeálnym konceptom a veríme, že sa neocitne na pultoch predajní.

Selfie Arm

POZRITE SI: Galérie a múzeá štrajkujú proti „selfie sticks“. Vyhlásili tzv. „selfie stick ban“. O čo ide?

Snee a Crowe však oznámili, že vytvoria desať kusov v limitovanej edícii, ktoré obohatia svojimi podpismi.

Selfie Arm

Žasnete? Aj my sme. Cítite sa sama? Tak miesto kúpy „selfie ruky“ a nekonečných klamstiev sa k nám radšej pridajte na Facebooku, alebo nám napíšte vaše reakcie. ;)

Som/chcem byť oddaným členom TECHBOX skupiny na  Facebooku.

Foto: Aric Snee

Komentáre k článku