Leica TL2 – kompaktné CSC s Ultra HD videom

ZDROJ | Leica

Nemecká Leica prekvapila úplne novým CSC fotoaparátom Leica TL2 so štíhlym hliníkovým telom, APS-C snímačom a Ultra HD videom. Navyše má veľký dotykový displej a minimum tlačidiel.

https://www.youtube.com/watch?v=AGf0iHm2N4o

Leica TL2 je CSC fotoaparát, aký sme ešte od nemeckého výrobcu nevideli. Je pomerne malý, tenký a moderný. Hlinkové telo z jedného kusa zliatiny v sebe ukrýva veľký APS-C CMOS snímač s rozlíšením 24,3 Mpx s citlivosťou ISO 100 – ISO 50 000.

ZDROJ | Leica

Ten využíva 49-bodový autofókus na báze detekcie kontrastu a extrémne rýchlu uzávierku. S elektronickou môžete snímať od 1/40 000 sekundy, s mechanickou od 1/4 000 sekundy.

S novinkou je možné využívať všetky objektívy s L-Mount bajonetom, s adaptérom je ale možné použiť akýkoľvek iný Leica objektív.

ZDROJ | Leica

Prekvapením je možnosť natáčania nielen Full HD, ale aj Ultra HD videí pri 60, resp. 30 fps. Poteší aj spomalené video pri 120 fps v HD kvalite. Rýchle je aj kontinuálne snímanie a to až do rýchlosti 20 fps s elektronickou uzávierkou do 29 záberov, potom sa rýchlosť spomalí aj na základe rýchlosti karty.

K novinke nepotrebujete ani kartu, vnútorná pamäť má až 32 GB. V Leica fotoaparáte je tiež prekvapením prítomnosť Wi-Fi n modulu. Rozmery novinky sú len 134 x 69 x 33 mm (bez objektívu) a hmotnosť aj kvôli kovu dosahuje 399 gramov.

Na zadnej strane je 3,7″ dotykový TFT LCD displej s rozlíšením 854 x 480 px, cez ktorý sa ovláda väčšina funkcií. Vďaka novému displeju Leica prepracovala aj rozhranie s čistým dizajnom.

985 mAh batéria má podľa CIPA vydržať 250 fotografií. Nabíja sa prekvapivo cez USB-C port. K dispozícii je však aj micro HDMI port.

ZDROJ | Leica

Cena novinky je 1 950 dolárov, za akú cenu sa bude predávať v Európe zatiaľ nie je známe. V predaji bude čierna a strieborná verzia.

ZDROJ | Leica
ZDROJ | Leica

 

ZdrojLeica

Komentáre k článku