Leica M-E (Typ 240) – najdostupnejší CSC model z Nemecka

Nemecká Leica trochu prekvapila novým modelom M-E (Typ 240), ktorý vychádza z dnes už 7 rokov starého modelu M (Typ 240). Novinka je na prvý pohľad rovnaká, zmeny sa diali hlavne s cenovou politikou. Novinka je najdostupnejší model zo série M (Typ 240).

ZDROJ | Leica

Novinka má identické telo so všetkými prvkami, ako model M (Typ 240) z roku 2012. Nechýba ani majestátne logo Leica nad objektívom, ktoré nemecký výrobca z niektorých nedávnych modelov akoby chcel zmazať. Novinka má samozrejme optický hľadáčik a mechanické ovládače, ktoré pripomínajú pôvodné modely Leica. Hore sú dva hlavné ovládače – kruhový volič rýchlosti uzávierky a spúšť s voličom režimov.

Zmeny sa neudiali ani po stranách či vzadu. Vzadu je 3″ VGA displej s Gorilla Glass sklom, optický hľadáčik s 0,68x zväčšením, základné ovládacie prvky a 4-smerné tlačidlo na strane. Na bočných stranách nie je prakticky nič, iba úchyty na pútko. Z prednej časti až dozadu sa tiahne kožené obloženie, no bez akéhokoľvek gripu. Ten je možné dokúpiť a ukotviť k spodnej časti. Tu je batéria s kapacitou 1 800 mAh a tiež slot na SDXC karty.

ZDROJ | Leica

Aj nový model ponúkne 24 Mpx full-frame CMOS snímač s citlivosťou od ISO 200 do ISO 6 400. Procesor Leica Maestro je asi tiež pôvodný, zvláda poskytnúť novinke kontinuálne snímanie len do 3 fps. Aspoň že buffer má 2 GB. Taktiež je maximom pre video Full HD rozlíšenie pri 24 alebo 25 fps. Na výber je k dispozícii séria objektívov s M Mount systémom.

ZDROJ | Leica

Hlavnými novinkami je tak novší rok výroby a nová farba – antracitová s čiernymi prvkami. Inak je Leica M-E (Typ 240) takmer identický s modelom z roku 2012. Osobne by som čakal aspoň malé zmeny vo vnútri, keď už nie navonok, kde to nie je potrebné. Škoda. Plusom je ale cena, tá začína na sume 3 995 dolárov, čo je o takmer polovicu menej, ako stál pôvodný model. Novinka má byť na trhu dostupná od budúceho mesiaca.

ZDROJ | Leica

ZdrojLeica

Komentáre k článku